Відпустка службовців органів місцевого самоврядування

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2013/№ 22
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Відпустка службовців органів місцевого самоврядування

 

Тетяна СТАШКІВ, заступник директора Департаменту заробітної плати та умов праці, начальник відділу умов та режимів праці, нормування та професійної класифікації

 

До апарату сільської ради були прийняті завідувач військово-облікового бюро та касир.

Яку тривалість основної щорічної відпустки передбачено для таких працівників органів місцевого самоврядування? Чи мають вони право на основну щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів?

(запитання з електронної пошти)

 

Перш за все зауважимо, що тривалість відпустки визначається Законом України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), іншими законами та нормативно-правовими актами України та незалежно від режимів і графіків роботи розраховується в календарних днях. Згідно зі ст. 6 Закону про відпустки тривалість основної щорічної відпустки становить не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік.

Тривалість щорічної основної відпустки посадових осіб органів місцевого самоврядування, визначена ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі — Закон № 2493), становить 30 календарних днів.

Для того щоб відповісти на поставлене запитання, необхідно з’ясувати, чи належать зазначені посади до посад, на які поширюється дія Закону № 2493 стосовно отримання права на основну щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів.

Згідно зі ст. 14 Закону № 2493 до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування віднесено посади голів сільських рад, секретарів відповідних рад, а також спеціалістів виконавчих органів сільських рад. При цьому дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування (абзац другий ст. 2 Закону № 2493).

Відповідно до Типових штатів апарату сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів, затверджених постановою КМУ від 03.12.97 р. № 1349, до спеціа-лістів належать: бухгалтер, спеціаліст-юрисконсульт, спеціаліст-землевпорядник.

Згідно з додатком 55 до постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 посади касира та завідувача військово-облікового бюро належать до посад службовців.

Таким чином, посади завідувача військово-облікового бюро та касира до посадових осіб органів місцевого самоврядування не віднесені . А тому тривалість щорічної основної відпустки завідувача військово-облікового бюро та касира визначається на загальних підставах і становить 24 календарних дні.

Кілька слів необхідно сказати й про щорічну додаткову відпустку.

Так, деяким працівникам може надаватися щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день. Тривалість такої відпустки не повинна перевищувати 7 календарних днів (ст. 8 Закону про відпустки).

Додаткова відпустка за ненормований робочий день надається працівникам з ненормованим робочим днем. Установлення ненормованого робочого дня має здійснюватися з дотриманням Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.97 р. № 7 (далі — Рекомендації № 7).

Список професій та посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, а також конкретна тривалість додаткової відпустки для кожного виду робіт, професій, посад залежно від зайнятості працівника в цих умовах установлюється колективним або трудовим договором (пп. 3 і 7 Рекомендацій № 7).

При цьому важливо, що до розрахунку часу, який дає працівнику право на щорічну додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, установленого для працівників цих виробництв, робіт, професій та посад.

Таким чином, якщо колективним договором посади касира та завідувача військово-облікового бюро визначені як такі, яким установлено ненормований робочий день, то такі працівники також мають право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день.

За бажанням працівника щорічна додаткова відпустка може надаватися як окремо, так і одночасно зі щорічною основною відпусткою (ст. 10 Закону про відпустки).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд