Коли працююча бабуся може оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2013/№ 22
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Коли працююча бабуся може оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

 

У працівниці бюджетної установи невістка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, народила другу дитину.

Чи має бабуся право на використання відпустки для догляду за дитиною до трьох років як пенсіонерка, що працює?

Чи має така працівниця право оформити відпустку для догляду за першою дитиною до досягнення нею трьох років (залишилося 8 місяців), якщо невістка не вийде на роботу, а перебуватиме у відпустці для догляду за другою дитиною?

(м. Вінниця)

 

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку*.

* Детальніше про трудові гарантії та права жінок, які перебувають у такій відпустці, див. у статті «Відпустка для догляду за дитиною до трьох років» // «ОП», 2013, № 7, с. 20. — Прим. ред.

Як зазначено у ст. 181 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та ст. 20 Закону № 504, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Слід мати увазі, що у випадку, коли жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, народила другу дитину, їй оплачується листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами. При цьому відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами не оформляється. Наказ про надання відпустки для догляду за другою дитиною має бути видано з наступного дня після дати виповнення першій дитині трьох років. Чинним законодавством не передбачено оформлення одночасно двох відпусток для догляду за першою та другою дитиною віком до трьох років. Про це відзначено у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 12.07.2010 р. № 201/13/116-10.

Зауважимо, що відповідно до ст. 179 КЗпП та ст. 18 Закону № 504 відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та одним із прийомних батьків.

Зазначеним особам для оформлення відпустки за місцем роботи необхідно подати такі документи:

— заяву про надання відпустки для догляду за дитиною;

— копію свідоцтва про народження дитини;

— довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона приступила до роботи в умовах повного робочого часу, до закінчення відпустки для догляду за дитиною;

— довідку з органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку їй припинено (із зазначенням дати);

— документ, що підтверджує споріднення (за можливості).

За обставин, наведених у запитанні, працівниця (бабуся) не може піти у відпустку для догляду за дитиною до трьох років, оскільки чинним законодавством не передбачено використання відпустки для догляду за дітьми віком до трьох років, народженими однією матір’ю, одночасно двома застрахованими особами.

Таким чином, якщо мати дитини перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку, надання такої відпустки бабі (іншим особам) для догляду за першою дитиною в цей самий період підстав немає, тому як така особа не може надати довідку з місця роботи матері про те, що вона стала до роботи, і довідку з органу праці та соціального захисту населення про те, що мати не одержує допомоги по догляду за дитиною.

Слід наголосити, що трудовим законодавством не заборонено надання зазначеної відпустки працівниці, яка є пенсіонером за віком.

Отже, якщо у випадку, наведеному у запитанні, працівниця (бабуся) надасть довідку з місця роботи матері дитини (невістки) про те, що вона працює, і довідку з органу праці та соціального захисту населення про те, що виплата допомоги по догляду за дитиною такій матері припинена, вона (бабуся) матиме право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд