Тривалість щорічної відпустки керівника структурного наукового підрозділу

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2013/№ 22
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Тривалість щорічної відпустки керівника структурного наукового підрозділу

 

Оксана ТКАЧЕНКО, заступник начальника відділу праці і нормативно-інформаційного забезпечення Міністерства освіти і науки України

 

Якої тривалості має бути щорічна відпустка керівника науково-дослідного інституту, що є структурним підрозділом вищого навчального закладу, за умови, що зазначена особа в цьому ж університеті за сумісництвом здійснює й викладацьку діяльність?

(м. Кіровоград)

 

Перш за все слід зазначити, що тривалість щорічної основної відпустки працівника за основним місцем роботи аж ніяк не залежить від діяльності та виконуваної ним роботи за сумісництвом.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Порядок надання щорічної відпустки керівникам, педагогічним, науково-педагогічним працівникам освіти та науковим працівникам затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. № 346.

У розд. VIII «Науково-дослідні та інші наукові установи і організації. Науково-дослідні та наукові підрозділи установ, організацій, підприємств» додатка до зазначеного Порядку керівнику структурного наукового підрозділу, який займається самостійно або у різноманітних організаційних формах науково-дослідною та іншою науковою діяльністю, передбачена 28-денна тривалість щорічної основної відпустки.

Водночас слід зазначити, що відповідно до ст. 8 Закону № 504 працівникам може надаватися щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, зокрема за ненормований робочий день, тривалістю до 7 календарних днів. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним договором, адже відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.93 р. № 3356-XII колективний договір, який укладається між власником та профспілковим органом, може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд