Нараховуємо надбавку за звання «Заслужений працівник освіти України»

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2013/№ 22
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Нараховуємо надбавку за звання «Заслужений працівник освіти України»

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Директор загальноосвітньої школи-садка (15-й тарифний розряд) має почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Стаж педагогічної роботи — 32 роки. Також йому встановлено доплату в розмірі 5 % посадового окладу за 4 групи продовженого дня, до того ж він веде гурткову роботу (1 год).

Будь-ласка, дайте відповідь на такі запитання:

1. Чи збільшує посадовий оклад звання «Заслужений працівник освіти України» (тобто нараховувати: 2198 + (5 % + 20 %) = 2747,50 грн., щоб від цієї суми розраховувати 30 % за вислугу років і 20 % надбавки за престижність праці?

Чи це звання не збільшує посадовий оклад, а є окремою надбавкою 20 % (439,60 грн.) і в розрахунку за вислугу років та надбавки за престижність участі не бере?

2. Чи нараховується надбавка за звання «Заслужений працівник освіти України» на 1 год гурткової роботи?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

За положеннями раніше діючих нормативних документів з оплати праці ставки та посадові оклади працівників освіти, які мають звання «Заслужений», підвищувалися незалежно від того, яку посаду вони обіймали на підставі п.п. «в» п. 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102). Згідно з цією нормою умова щодо встановлення відповідності діяльності на керівних, педагогічних та інших посадах в освітніх установах і закладах профілю почесного звання стосувалася осіб, які мають почесне звання «Народний» чи «Заслужений», крім звань «Народний вчитель СРСР», «Заслужений вчитель», «Заслужений викладач», «Заслужений працівник народної освіти», «Заслужений працівник профтехосвіти», «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», «Заслужений тренер України», «Заслужений майстер спорту України» (саме ці звання зазначені в пп. «а», «б» та «з» п. 24 Інструкції № 102).

З 1 вересня 2005 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — постанова № 1298) замість підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати за почесні звання «Народний» та «Заслужений» запроваджено виплату надбавок за їх наявність. При цьому установлено, що надбавки за почесні та спортивні звання встановлюються працівникам, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним почесним або спортивним званням. Відповідність почесного або спортивного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником установи, закладу або організації.

Зазначена норма також передбачена абзацом «б» п.п. 2 п. 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557), відповідно до якого працівникам, які мають почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР «Заслужений», встановлюється надбавка у розмірі 20 відсот-ків посадового окладу (ставки заробітної плати). Як і в постанові № 1298, у наказі № 557 передбачено, що надбавка за почесне звання встановлюється у разі, коли діяльність працівника за профілем збігається з наявним почесним званням . Відповідність почесного звання профілю діяльності працівника на зай-маній посаді визначається керівником навчального закладу.

Відповідно до Указу Президента України «Про почесні звання України» від 29.06.2001 р. № 476/2001 почесне звання «Заслужений працівник освіти України» присвоюється організаторам освіти, працівникам органів управління освітою і навчальних закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам навчальних закладів.

При цьому слід зазначити, що відповідно до п. 34 Інструкції № 102 лише підвищення ставок і посадових окладів утворюють їх нові розміри.

Тому розміри доплати за керівництво групами продовженого дня та надбавок за вислугу років і за престижність педагогічної праці директору навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад» визначаються від схемного посадового окладу без урахування надбавки за почесне звання «Заслужений».

Відповідно до роз’яснення Міністерства освіти і науки України від 14.02.2006 р. № 1/9-102 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 14.02.2006 р. № 02-5/68 розміри підвищень ставок заробітної плати, надбавок та доплат визначаються залежно від педагогічного навантаження чи обсягу виконуваної роботи.

Оскільки почесне звання «Заслужений працівник освіти України» згідно із зазначеним вище Указом Президента України надається педагогічним працівникам за значні досягнення в розвитку освіти, успіхи у професійній діяльності, підготовці висококваліфікованих кадрів, а посади директора школи — дитячого садка, інших навчально-виховних комплексів (об’єднань), а також керівника гуртка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14.06.2000 р. № 963 віднесені до педагогічних працівників, відповідна надбавка у розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) повинна здійснюватися як за посадою директора школи-садка, так і за гурткову роботу пропорційно обсягу гурткової роботи.

Таким чином, виходячи із даних, наведених у листі запитувача, за листопад 2013 року директору загальноосвітньої школи-садка повинно бути нараховано:

— оплату за посадовим окладом — 2198 грн.;

— доплату за керівництво групами продовженого дня — 109,90 грн. (2198 грн. х 5 %);

— надбавку за вислугу років 659,40 грн. (2198 грн. х 30 %);

— надбавку за престижність педагогічної праці 439,60 грн. (2198 грн. х 20 %);

— надбавку за почесне звання «Заслужений працівник освіти України» 439,60 грн. (2198 грн. х 20 %).

Сума заробітної плати за посадою директора школи-садка складає 3846,50 грн. (2198 грн. + 109,90 грн. + 659,40 грн. + 439,60 грн. + 439,60 грн.).

Оплата праці за 1 годину гурткової роботи залежить від розміру ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації за посадою керівника гуртка в межах діапазону тарифних розрядів від 8-го по 10-й, передбаченого додатком 8 до наказу № 557.

Наприклад, ставка заробітної плати за посадою керівника гуртка встановлена на рівні 10-го тарифного розряду і станом на листопад 2013 року складає 1551 грн.

Тому заробітна плата за ведення гурткової роботи в обсязі 1 години на тиждень складає 86,17 грн. (1551 грн. х 1 год : 18 год).

Надбавка за почесне звання «Заслужений працівник освіти України» за 18 тижневих годин гурткової роботи становить 310,20 грн. (1551 грн. х 20 %).

Надбавка за почесне звання «Заслужений працівник освіти України» за 1 годину гурткової роботи на тиждень складає 17,23 грн. (310,20 грн. х 1 год : 18 год).

Сума заробітної плати такого директора школи-садка з урахуванням виконання ним гурткової роботи в обсязі 1 год на тиждень складає 3949,90 грн. (3846,50 грн. + 86,17 грн. + 17,23 грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд