Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Викладацька робота інженера-електроніка в позашкільному навчальному закладі

Редакція ОП
Оплата праці Жовтень, 2013/№ 20
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Викладацька робота інженера-електроніка в позашкільному навчальному закладі

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Інженер-електронік управління освіти за основною роботою отримує повний посадовий оклад. Він призначений за сумісництвом у позашкільний заклад керівником гуртка з тижневим навантаженням 8 годин.

Як проводити оплату: в тижневому навантаженні чи погодинно? Чи може він вести викладацьку роботу (з дозволу керівника) в межах робочого часу 4 — 6 годин? Якщо так, то як здійснити оплату: погодинно чи на підставі тижневого навантаження?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

Спеціалісти органів управління освітою не належать до посад педагогічних працівників, а відносяться до посад державних службовців. Особи, які посідають ці посади, не можуть виконувати роботу за сумісництвом, крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики.

Питання роботи за сумісництвом регулюється, зокрема, постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245 (далі — постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43).

Пунктом 1 постанови № 245 визначено, що робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час.

Оплата праці педагогічних працівників провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Згідно з п. 68 Інструкції № 102 місячна заробітна плата педагогічних працівників визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Установлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Пунктом 73 Інструкції № 102 установлено, що погодинна оплата праці педагогічних працівників в установах, зазначених у цьому розділі, допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх через хворобу або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців, а також при оплаті праці працівників підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 цієї Інструкції.

Педагогічними працівниками вважаються особи, які обіймають посади, зазначені в Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963.

Посади спеціалістів та інших працівників органів управління освітою не віднесено до посад педагогічних працівників.

Тож викладацька робота , яка виконується спеціалістом органу управління освітою, який не вважається педагогічним працівником, як поза межами основного робочого часу, тобто на умовах сумісництва, так і впродовж основного робочого часу в обсязі до 240 годин з погодинною оплатою праці, що не вважається сумісництвом, оплачується погодинно. Розмір годинної ставки визначається виходячи з розміру ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації, поділеної на середньомісячну норму годин за відповідний рік за посадою керівника гуртка.

Водночас можлива оплата викладацької роботи у позашкільних навчальних закладах за Ставками погодинної оплати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять з учнями усіх категорій, затвердженими у додатку 16 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557, в розмір яких включено оплату днів відпустки.

Відповідно до п. 3 Переліку робіт, що не є сумісництвом, наведеного у додатку до Положення № 43, педагогічна робота з погодинною оплатою праці не вважається сумісництвом. Виконання робіт, що не є сумісництвом, допускається в робочий час із дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.

Право виконувати, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, також роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом, надано усім працівникам.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно