Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Працівнику підприємства присвоїли категорію: що з індексацією зарплати

Редакція ОП
Оплата праці Вересень, 2013/№ 18
Друк
Відповідь на запитання

Працівнику підприємства присвоїли категорію: що з індексацією зарплати

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

 

Працівника підприємства було прийнято на роботу в жовтні 2009 року на посаду інженера з експлуатації будівель і споруд (без категорії). Цей місяць прийнято для працівника за базовий з метою індексації його заробітної плати. З того часу його зарплата не підвищувалася.

У вересні 2013 року у зв’язку з присвоєнням працівнику за посадою 2-ї категорії в нього збільшується посадовий оклад (розмір посадового окладу у серпні 2013 року — 2200 грн., у вересні 2013 року — 2400 грн.). Окрім цього, у вересні 2013 року премію за основні результати роботи виплачено в більшому розмірі: 20 % посадового окладу (за серпень 2013 року виплачувалася в розмірі 10 % посадового окладу).

За серпень 2013 року (місяць відпрацьовано повністю) сума нарахованої індексації зарплати такого працівника склала 205,31 грн. (1147 х 17,9 %).

Чи буде вересень 2013 року базовим місяцем? Чи нараховується індексація за вересень 2013 року?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

Згідно з останніми змінами, унесеними до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), постановою КМУ від 13.06.2012 р. № 526 (що набрала чинності 21.06.2012 р.), базовим з метою індексації доходу є місяць підвищення доходу працівника (постійних складових) незалежно від суми підвищення. Тому якщо у працівника у вересні 2013 року збільшується зарплата, то цей місяць буде базовим. При цьому нарахування індексації в такому базовому місяці здійснюється з урахуванням норм оновленого п. 5 Порядку № 1078.

Виходячи з даних прикладу, у вересні 2013 року у такого працівника відбувається підвищення зарплати (уперше після набуття чинності новими нормами Порядку № 1078 — після 21.06.2012 р.). А отже, йому за вересень 2013 року необхідно вперше розрахувати фіксовану суму індексації (як різницю між можливою сумою індексації та сумою підвищення зарплати).

Можлива сума індексації у вересні 2013 року становить 205,31 грн. (1147 х 17,9 %).

Якщо премія не має постійного характеру виплати, то її в порівняльних розрахунках можна не враховувати.*

Отже, порівнювати ми будемо тільки посадові оклади (постійні складові зарплати за умови повністю відпрацьованого місяця): за серпень 2013 року — 2200 грн., за вересень 2013 року — 2400 грн.

Тоді сума підвищення зарплати у вересні 2013 року дорівнюватиме 200 грн. (2400 - 2200).

Оскільки сума підвищення зарплати (200 грн.) менша від можливої суми індексації (205,31 грн.), то за вересень 2013 року визначається сума індексації з урахуванням підвищення: 205,31 - 200 = 5,31 (грн.). У такому розмірі розрахована сума індексації фіксується та нараховується до наступного збільшення грошового доходу, при якому таке збільшення перевищить зазначену фіксовану величину.

Для подальшої індексації базовим місяцем стає вересень 2013 року.

Якщо вересень 2013 року буде відпрацьовано працівником повністю, то за цей місяць йому буде нараховано фіксовану суму індексації в повному обсязі 5,31 грн.

Якщо ж працівник був у відпустці, хворів тощо, то за цей не повністю відпрацьований місяць фіксована сума індексації нараховується пропорційно відпрацьованому часу (або за кількістю робочих днів, або за кількістю фактично відпрацьованих годин).

У разі якщо премія має постійний характер виплати, то її в порівняльних розрахунках слід ураховувати з метою визначення базового місяця. Тоді з урахуванням збільшення посадового окладу та премії заробітна плата працівника збільшиться на 460 грн. (2880 (2400 + 480 (20 % премии)) - 2420 (2200 + 220 (10 % премії))), при цьому сума індексації дорівнюватиме 205,31 грн. (1147 х х 17,9 %). Оскільки підвищення заробітної плати перекрило суму можливої індексації, вересень 2013 року стане базовим і право на індексацію втратиться.

 

*Аналогічну думку з цього питання було викладено в листі Мінсоцполітики від 12.10.2012 р. № 385/10/136-12 // «ОП», 2012, № 21, с. 3. — Прим. ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі