Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Об’єкт і база обкладення військовим збором

Наумов Сергій
Оплата праці Серпень, 2014/№ 15
Друк
1. Які виплати обкладають військовим збором? 2. Чи потрібно при визначенні бази обкладення військовим збором зменшувати нараховані суми зарплати на суми ПДФО, ЄСВ і ПСП (за наявності права на неї)? Як визначити базу обкладення військовим збором, якщо дохід надається в натуральній формі? (запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)

1. Згідно з п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) об’єктом обкладення військовим збором (далі — ВЗ) є:

— доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховують (виплачують, надають) платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Майте на увазі: для цілей ПКУ лікарняні та дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб за акціями чи іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, який передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів, також є заробітною платою;

— виплати й винагороди за договорами цивільно-правового характеру, за якими надаються послуги (виконуються роботи), тобто виплати та винагороди за договорами підряду (див. ст. 837 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV) і договорами про надання послуг (див. ст. 901 цього ж Кодексу);

— виграші в державну і недержавну грошову лотерею;

— виграші гравців (учасників), отримані від організатора азартної гри.

Виплати за іншими цивільно-правовими договорами (купівлі-продажу, оренди рухомого/нерухомого майна, комісії тощо), а також виплати за цивільно-правовими договорами самозайнятим особам (у тому числі фізособам-підприємцям) у межах здійснюваної ними господарської діяльності не є об’єктом обкладення ВЗ.

2. База обкладення ВЗ — це сума нарахованого доходу, зазначеного як об’єкт оподаткування. Тобто при визначенні бази обкладення ВЗ доходи, які є об’єктом обкладення ВЗ, не зменшують на суми утриманих з них ПДФО, ЄСВ, інших платежів, а також ПСП (за наявності права на неї).

Якщо податковий агент здійснює будь-які виплати, що обкладаються ВЗ, у натуральній формі (наприклад, розраховується з фізособою-підрядником за виконані роботи матеріалами), то базою обкладення ВЗ буде вартість доходу в негрошовій формі, розрахована за звичайними цінами, з урахуванням натурального коефіцієнта. Річ у тім, що податковий агент при нарахуванні доходу повинен урахувати вимоги п. 164.5 ПКУ, тобто застосувати натуральний коефіцієнт, який обчислюється за формулою:

К = 100 : (100 - Сп),

де К — коефіцієнт;

Сп — ставка ПДФО, встановлена для таких доходів на момент нарахування.

Розмір цього коефіцієнта дорівнює:

— 1,111111 — при ставці ПДФО 10 %;

— 1,176471 — при ставці ПДФО 15 %;

— 1,204819 — при ставці ПДФО 17 %.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць