Тропа держбюджетних новинок: крокуємо разом У всіх на устах останні зміни до держбюджету. Винуватець один — Закон № 1622*. Не скриємо: нововведення масштабні: зміна соцстандартів у разі введення воєнного стану, нові обмеження для органів влади і навіть очікування нового порядку індексації. Перелік далеко не повний. Як працювати з держбюджетними новинками? Читайте у статті.
Військовий збір: найважливіше Із 3 серпня 2014 року в Україні Законом № 1621 запроваджено військовий збір. Ним обкладатимуть доходи фізичних осіб. Запровадження збору стало, напевно, найбільш обговорюваною темою серед бухгалтерів. Адже розраховувати, утримувати та сплачувати збір необхідно вже просто зараз. У таку хвилину ми не могли залишитись осторонь. Сьогодні пропонуємо вашій увазі оглядову статтю щодо військового збору.
ПДФО та пасивні доходи: законодавці «рачкують» назад Спокій нам тільки сниться! Наші законодавці продовжують «удосконалювати» податкове законодавство. Цього разу зміни знову стосуються пасивних доходів, а саме: дивідендів, процентів, роялті, інвестиційного прибутку. Це вже друга спроба (а стосовно дивідендів — третя) в поточному році змінити правила оподаткування пасивних доходів*. Що тепер буде з обкладенням ПДФО таких доходів? Давайте розбиратися разом.
Новий Закон про вищу освіту: вперед у майбутнє Про прийняття нового Закону про вищу освіту говорили вже давно. Але руки до діла так і не доходили. І ось крутий поворот: країна здобуватиме вищу освіту за новим Законом вже восени цього року*. Тож часу на «розгойдування» не так вже і багато. Кути між новачком та його попередником згладжуватимуть Перехідні положення нового Закону. Що очікують від нього? Духу сучасності та націленості на європейські системи навчання у вищій школі.
Ми ж у статті поговоримо про найбільш помітні зміни, яких зазнає вища освіта. Звісно, не оминемо й тематику нашого видання — трудові відносини та оплату праці. Вперед!
Матдопомога працівникам клубних закладів: розставляємо акценти 1. Чи виплачують матеріальну допомогу на оздоровлення працівникам клубних закладів?
2. Якщо працівник працює на 0,5 або 1,25 ставки, то в якому розмірі йому виплачують таку допомогу: виходячи з фактичного окладу, установленого при тарифікації, або у розмірі повного посадового окладу незалежно від навантаження?
3. У працівника є об’єктивні причини для виплати йому матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Чи необхідно задовольнити таку потребу навіть при недостатності коштів фонду оплати праці?
(запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)
Ви запитували на вебінарі: «Зарплатна індексація у практичних ситуаціях» 15 липня 2014 року експерти Групи компаній «Фактор» провели безкоштовний вебінар, присвячений Дню бухгалтера.
Нові технології надають нові можливості. По суті, це звичайний семінар, але проводився він у мережі Інтернет. Серед заявлених тем була й «індексаційна».
Під час проведеної онлайн-зустрічі ми отримали безліч запитань. Хотілося б розглянути їх всі, але, на жаль, такої можливості немає. Тож ми відібрали найпопулярніші запитання, відповіді на які пропонуємо вашій увазі.
Об’єкт і база обкладення військовим збором 1. Які виплати обкладають військовим збором?
2. Чи потрібно при визначенні бази обкладення військовим збором зменшувати нараховані суми зарплати на суми ПДФО, ЄСВ і ПСП (за наявності права на неї)? Як визначити базу обкладення військовим збором, якщо дохід надається в натуральній формі?
(запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)
Науково-педагогічний працівник працює за сумісництвом: визначаємося з датами відпусток Особа за основним місцем роботи працює на посаді доцента в університеті, а за сумісництвом — на посаді старшого наукового співробітника в науково-дослідному інституті НАН України. Чи має право такий працівник у період щорічної основної відпустки за основним місцем роботи продовжувати працювати за сумісництвом?
Матдопомога педпрацівникам ПТНЗ: визначаємо період виплати Заступник директора з навчальної роботи професійно-технічного навчального закладу у зв’язку з обставинами, що склались у навчальному закладі, в червні — липні 2014 року не скористався своїм правом на відпустку (як це було передбачено графіком відпусток). У серпні 2014 року він бажає взяти лише частину своєї щорічної основної відпустки. Якої мінімальної тривалості має бути ця відпустка, щоб працівник зміг отримати допомогу на оздоровлення?
Музичний керівник дитсадка: коли надавати щорічну відпустку Чи правомірно ненадання музичному керівникові дошкільного навчального закладу щорічної основної відпустки повної тривалості влітку з виплатою допомоги на оздоровлення в розмірі ставки заробітної плати?
(запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)
Підвищуємо оклад лікаря-нарколога за діагностику алкогольного сп’яніння У наркодиспансері лікар-нарколог здійснює медичні огляди хворих на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння. Чи має він право на підвищення посадового окладу за таку діяльність?
(запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)