Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Стаж роботи для виплати надбавки за вислугу років: як бути з контрактною інтернатурою

Гавриленко Лідія
Оплата праці Серпень, 2014/№ 16
Друк
Особа навчалася у медичному університеті за кошти фізичної особи, тобто за контрактом. Пізніше вона проходила інтернатуру, яку також фінансувала фізична особа. Чи зараховують період проходження такої інтернатури до стажу роботи, що дає право на надбавку за вислугу років?

Для початку поглянемо на Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затверджений постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1418 (далі — Порядок № 1418).

Зверніть увагу, що до стажу роботи, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, зокрема, включають: час роботи у державних та комунальних закладах охорони здоров’я України, СРСР і союзних республік СРСР на посадах, визначених у п. 3 Порядку № 1418. А ось документом, що підтверджує стаж роботи у цьому випадку, є трудова книжка. При цьому подекуди використовують інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи (п. 5 Порядку № 1418).

Тепер щодо проходження інтернатури. Цей період післядипломної підготовки регулює Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти ІІІ — ІV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затверджене наказом МОЗ від 19.09.96 р. № 291.

Зауважимо, що проходження інтернатури лікарями (провізорами) проводиться на умовах договорів, що укладаються між управлінням охорони здоров’я обласної, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій, обласною, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічними станціями, обласним, міст Києва та Севастополя ВО «Фармація», вищим закладом освіти та юридичними і фізичними особами, які будуть фінансувати навчання в інтернатурі, якщо ці лікарі (провізори), зокрема, закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти ІІІ — ІV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись у них за кошти юридичних та фізичних осіб.

Уже після закінчення навчання в інтернатурі лікарі-інтерни підлягають атестації на визначення знань та практичних навиків із присвоєнням звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності. Про це сказано у п. 2.1 Положення про порядок проведення атестації лікарів, затвердженого наказом МОЗ від 19.12.97 р. № 359. За результатами атестації присвоюють звання лікаря-спеціаліста, про що заклад освіти видає сертифікат установленого зразка. З цього часу лікар має право працювати у державних або комунальних закладах охорони здоров’я на посаді, що відповідає його спеціальності, або займатися підприємницькою діяльністю за цією ж спеціальністю.

Тут відзначимо, що у загальному випадку про проходження інтернатури вносять запис до трудової книжки. Але трапляються випадки, коли цей запис відсутній. Яким документом підтвердити проходження інтернатури у такому випадку? Наявністю сертифіката лікаря-спеціаліста.

Важливо! Період проходження інтернатури у державних та комунальних закладах охорони здоров’я, у тому числі й на платній основі, лікарям, які закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти ІІІ — ІV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись у них за кошти юридичних та фізичних осіб, зараховують до стажу роботи, що дає право на отримання надбавки за вислугу років.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць