Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Розраховуємо тривалість щорічної відпустки після соцвідпустки для догляду за дитиною

ОЛЬХОВСЬКА ОЛЕКСАНДРА
Оплата праці Липень, 2014/№ 13
Друк
З працівницею укладений трудовий договір 23.10.2009 р. Тривалість її щорічної основної відпустки становить 24 календарних дні. Вона скористалася такою відпусткою у повному обсязі за перший робочий рік, який тривав для неї з 23.10.2009 р. по 22.10.2010 р. Ця працівниця реалізувала право на щорічну відпустку повної тривалості за другий робочий рік (23.10.2010 р. — 22.10.2011 р.) впритул до «декретної» відпустки. Остання розпочалася 02.12.2010 р. і тривала 126 календарних днів до 06.04.2011 р. (включно). Після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. 11.11.2013 р. така працівниця стала до роботи. На щорічну відпустку якої тривалості вона може розраховувати за робочий рік з 23.10.2013 р. по 22.10.2014 р.?

Розпочнемо з правової сторони ситуації, наведеної у запитанні. Дійсно, трудовим законодавством передбачено низку гарантій майбутнім матусям. Серед них і приєднання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до щорічної відпустки (ч. 2 ст. 20 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон № 504).

Також зауважимо, що за загальним правилом щорічні відпустки за другий та наступний роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року (ч. 9 ст. 10 Закону № 504).

Отже, для реалізації права на щорічну відпустку працівниця повинна відпрацювати у робочому році, за який бажає отримати таку відпустку, хоча б один день. Виконає цю умову — отримає щорічну відпустку (зокрема, повної тривалості). Вона також може бути приєднана до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Саме про таку ситуацію питає дописувач. Так, працівниця не відпрацювала повний робочий рік, проте скористалася щорічною відпусткою повної тривалості за цей рік перед «декретом». Тобто, умовно кажучи, частину щорічної відпустки вона отримала авансом. Підкреслюємо, що це допустимо, але відбивається на подальшій тривалості щорічної відпустки.

Тепер переходимо до розв’язання ситуації, викладеної у запитанні. Перший робочий рік нас не цікавить, оскільки працівниця відпрацювала його повністю та скористалася щорічною відпусткою терміном 24 календарних дні.

А ось тривалість щорічної відпустки за другий робочий рік «в ідеалі» повинна була розраховуватися пропорційно відпрацьованому часу.

Як це зробити? Прямих вказівок трудове законодавство не дає. Тому скористаємося прикладом, наведеним Міністерством праці та соціальної політики України у листі від 24.06.2011 р. № 208/13/116-11.

Так, для розрахунку тривалості щорічної відпустки за другий робочий рік:

— спочатку з’ясуємо стаж роботи, який дає право на щорічну відпустку за другий робочий рік. На нього припадає період з 23.10.2010 р. по 06.04.2011 р., до якого включаємо відпрацьований час, а також час перебування у щорічній відпустці та у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Тоді стаж роботи, який дає право на щорічну відпустку, становить 163 к. дн. (без урахування святкових та неробочих днів, що припадають на період з 23.10.2010 р. по 06.04.2011 р.);

— потім розраховуємо кількість календарних днів щорічної відпустки, що припадає на один календарний день року: 24 к. дн. : (365 к. дн. - 10 к. дн.) = 0,0676,

де 24 — загальна тривалість щорічної відпустки;

365 — кількість календарних днів у поточному робочому році;

10 — кількість святкових та неробочих днів у поточному робочому році, установлених ст. 73 Кодексу законів про працю України;

— визначаємо кількість днів щорічної відпустки за період з 23.10.2010 р. по 06.04.2011 р.: 163 к. дн. х 0,0676 ≈ 11 к. дн.

Тобто фактично перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами жінка «напрацювала» на щорічну відпустку тривалістю 11 календарних днів. Але скористалася відпусткою терміном 24 календарних дні. Отже, 13 календарних днів такої відпустки є «авансовими».

Аналогічним чином визначаємо тривалість щорічної відпустки працівниці після виходу із соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У розрахунку беруть участь 336 к. дн. (з 11.11.2013 р. по 22.10.2014 р. без святкових та неробочих днів). Тривалість щорічної відпустки за відпрацьований період становить: 336 к. дн. х 0,0676 ≈ 23 к. дн.

За робочий рік з 23.10.2013 р. по 22.10.2014 р. працівниця може скористатися 10 календарними днями щорічної відпустки. Зауважте, що зазначені 10 календарних днів — це різниця між календарними днями щорічної відпустки, на які має право працівниця після виходу із соцвідпустки (23 к. дн.), та днями щорічної відпустки, наданими авансом перед декретною відпусткою (13 к. дн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць