Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Учитель індивідуально навчає свою дитину? Цілком прийнятна ситуація

КЛИМЕНКО АНТОНІНА
Оплата праці Липень, 2014/№ 13
Друк
Дитина за станом здоров’я не може відвідувати загальноосвітній навчальний заклад. Чи може її мати, яка є викладачем цієї школи, викладати своїй дитині? Якщо так, то яким чином оплатити працю такого вчителя?

Забезпечення права учнів на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням стану їхнього здоров’я здійснюється за такою формою організації навчально-виховного процесу, як індивідуальне навчання.

Індивідуальне навчання учнів здійснюють відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20.12.2002 р. № 732 (далі — Положення № 732).

Індивідуальне навчання виконують педагогічні працівники, які мають відповідну педагогічну освіту. Їх склад затверджується наказом директора навчального закладу, розклад навчальних занять погоджується (письмово) з батьками учнів (п. 2.7 Положення № 732).

Важливо! Положення № 732 не містить обмежень щодо наявності родинних зв’язків між учнями, які навчаються індивідуально, та їх учителями.

Тепер переходимо до оплати годин індивідуального навчання. Для цього перш за все поглянемо на п. 4.4 Положення № 732: оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуального навчання здійснюється відповідно до законодавства України та нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України.

Одним із таких актів є Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

У п. 68 цієї Інструкції йдеться про те, що місячна заробітна плата педагогічних працівників шкіл (враховуючи тих, що забезпечують навчання за індивідуальною формою) визначається шляхом множення ставки заробітної плати на фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Не можна оминути такий факт (п.п. «в» п. 28 Інструкції № 102): ставки заробітної плати педагогічних працівників, у тому числі вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) для дітей, які потребують тривалого лікування (в тому числі при індивідуальному навчанні таких дітей), підвищуються на 20 %.

Варто зазначити, що підвищення створюють нові розміри ставок заробітної плати (п. 34 Інструкції № 102)*.

* Про розрахунок доплат при індивідуальному навчанні дізнайтеся із консультації фахівця «Оплата праці вчителів за індивідуальне навчання хворих учнів» // «ОП», 2013, № 7, с. 27. — Прим. ред.

Теги Освіта
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць