Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Два в одному: оформлюємо відпустки за поточний та попередній роки

ОЛЬХОВСЬКА ОЛЕКСАНДРА
Оплата праці Липень, 2014/№ 14
Друк
Працівник планує з 28.07.2014 р. скористатися щорічною основною відпусткою: 5 календарними днями за попередній робочий рік та 14 календарними днями за поточний робочий рік. У такому випадку працівник пише одну чи дві заяви? Як це відобразити у наказі про надання щорічної відпустки?

У трудовому законодавстві не йдеться про написання працівником заяви про надання йому щорічної відпустки. Відповідно й офіційно затвердженої її форми не існує. Але на практиці, як правило, працівники висловлюють своє бажання отримати щорічну відпустку саме у відповідній заяві довільної форми.

Тому вважаємо, що працівник може в одній заяві висловити намір використати своє право на щорічну відпустку за попередній та поточний робочі роки. При цьому він вказує загальну тривалість щорічної відпустки. Наприклад, працівник зазначає у заяві: «Прошу надати мені щорічну основну відпустку тривалістю 19 календарних днів з 28.07.2014 р.».

Типова форма наказу про надання відпустки, затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489, не передбачає одночасного відображення щорічних відпусток за попередній та поточний робочі роки. Однак якщо ви видаєте накази на базі такої форми у довільній формі, то прописати це цілком можливо! Головна умова: такий наказ містить посилання на робочі роки, за які ви надаєте щорічну відпустку працівнику.

Наприклад, у наказі зазначають: «Надати Гнатюк Марині Михайлівні щорічну основну відпустку загальною тривалістю 19 календарних днів, з яких: 5 календарних днів за робочий рік з 15.04.2013 р. по 14.04.2014 р. та 14 календарних днів за робочий рік з 15.04.2014 р. по 14.04.2015 р. Період надання щорічної основної відпустки з 28.07.2014 р. по 15.08.2014 р. (включно)».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць