Реорганізація установи та звільнення працівників: коли індексація зберігається

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2014/№ 5
Відповідь на запитання

Реорганізація установи та звільнення працівників: коли індексація зберігається

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

У районному управлінні Пенсійного фонду проводиться реорганізація. Деякі працівники були звільнені з посад на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, а потім прийняті на роботу. Інші ж — звільнені за переведенням (п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП).

Чи збережеться за прийнятими працівниками фіксована сума індексації, якщо підвищення заробітної плати не відбувається?

(запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)

 

Насамперед зауважимо: ст. 36 КЗпП установлює, що у випадку зміни власника підприємства, а також реорганізації підприємства (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу можливе тільки у випадку скорочення чисельності або штату працівників згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП.

Таким чином, згадана стаття (ст. 36) указує на те, що в усіх перелічених вище випадках працівників звільняти не повинні, якщо при цьому не відбувається скорочення чисельності або штату працівників.

Якщо при реорганізації підприємства, установи, організації у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці працівника звільнено за переведенням на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП, то право на індексацію його заробітної плати зберігається.

Так, «переведеним» працівникам новим п. 102 (чинний з 21.06.2012 р.) Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), надано можливість на новому місці роботи одержувати збережену за ними суму індексації у випадку, якщо підвищення зарплати на новій посаді буде менше можливої суми індексації в місяці переведення.

Пунктом 102 Порядку № 1078 установлено: якщо в результаті переведення сума збільшення зарплати є меншою, ніж сума індексації, що має нараховуватися за відповідний місяць, то сума індексації зберігається. При цьому слід ураховувати положення п. 5 Порядку № 1078. А якщо ні (сума збільшення зарплати більша, ніж сума можливої індексації), то місяць стає базовим.

Таким чином, якщо в результаті переведення працівника його зарплата на новому місці роботи:

а) не збільшується (або зменшується), то суми індексації, які визначено за попереднім місцем роботи, зберігаються. При цьому залишається старий базовий місяць;

б) збільшується, але на суму меншу, ніж сума індексації, що нараховується раніше за попереднім місцем роботи, то в цьому (базовому) місяці працівникові слід визначити фіксовану суму індексації (якщо її ще не було визначено). У разі коли працівник має право на фіксовану суму індексації, вона збережеться в нього. Місяць переведення вважається базовим;

в) збільшується, але на суму більшу, ніж сума індексації, що нараховувалася раніше за поперед­нім місцем роботи, то такий місяць переведення вважається базовим та індексація не нараховується (працівник втрачає право на індексацію).

Якщо ж у результаті реорганізації установи у зв’язку зі змінами виробництва та праці працівника звільнено на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП, а потім прийнято на роботу до іншої установи, то індексація його зарплати здійснюється як для новоприйнятих працівників. Відповідно до п. 101 Порядку № 1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації новоприйнятих працівників здійснюється з місяця їх прийняття на роботу. Тому для таких працівників про збереження суми індексації не йдеться.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд