Звільнення — у березні, пенсія — у квітні: чи буде 10 окладів у держслужбовця

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Травень, 2014/№ 10
Відповідь на запитання

Звільнення — у березні, пенсія — у квітні: чи буде 10 окладів у держслужбовця

 

Алла ЛИТВИН, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері

Працівницю, яка є державним службовцем, звільнено з посади 31 березня 2014 року у віці 55 з половиною років (дата народження — 28.09.58 р.) на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП (у зв’язку з виявленою невідповідністю виконуваній роботі за станом здоров’я, що перешкоджає продов­женню цієї роботи). З 1 квітня 2014 року їй призначено пенсію держслужбовця, про що свідчить видана органами Пенсійного фонду відповідна довідка.

Чи має право працівниця на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів, якщо призначення пенсії відбулося 01.04.2014 р.?

(Харківська обл.)

 

Давайте насамперед з’ясуємо, чи є право у держслужбовця, звільненого на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП у зв’язку з виявленою невідповідністю виконуваній роботі за станом здоров’я, що перешкоджає продовженню цієї роботи, на виплату грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів станом на березень 2014 року.

Дійсно, відповідно до ст. 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.93 р. № 3721-ХІІ державним службовцям може бути призначено пенсію держслужбовця достроково. Так, особам, трудовий договір з якими розірвано за півтора року до досягнення віку, що дає право на пенсію держслужбовця, зокрема у зв’язку з виявленою невідповідністю обійманій посаді за станом здоров’я (на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП), гарантується право на достроковий вихід на пенсію. При цьому такі особи повинні мати страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV, тобто для чоловіків він становить 35 років, для жінок — 30 років.

Зауважимо: запитання щодо правомірності виплати грошової допомоги в розмірі 10 окладів при достроковому виході на пенсію держслужбовця, звільненого на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП, виникали неодноразово. І відповіді на них були різними. Судова практика змінювала свої погляди: то грошову допомогу виплачували при такому звільненні, то держслужбовці не мали права на неї при достроковому виході на пенсію у зв’язку зі звільненням на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП. Крапку в цій дискусії поставив Конституційний Суд України. Своїм рішенням від 26.11.2013 р. № 11-рп/2013 КСУ визнав таке: «Державний службовець у випадку дострокового (не раніш як за півтора року до встановленого законодавством строку) виходу на пенсію держслужбовця на підставі п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП у зв’язку з виявленою невідповідністю обійманій посаді за станом здоров’я та неможливістю переведення, за його згодою, на іншу роботу відповідно до ч. 2 ст. 40 КЗпП, за наявності стажу державної служби не менше 10 років і страхового стажу, як й інші державні службовці, які виходять на пенсію з посад державних службовців після досягнення віку, зазначеного в ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ (далі — Закон № 3723), має право на отримання грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів».

Таким чином, держслужбовець, звільнений з посади на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП, який має стаж держслужби не менше 10 років та якому достроково призначено пенсію держслужбовця, у березні 2014 року має право на грошову допомогу в розмірі 10 посадових окладів.

Зверніть увагу! З 1 квітня 2014 року «антикризовим» Законом* скасовано ч. 13 ст. 37 Закону № 3723, якою було встановлено, що державним службовцям у разі виходу на пенсію за наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Тому починаючи з 01.04.2014 р. при звільненні державних службовців у зв’язку з виходом на пенсію грошова допомога в розмірі 10 посадових окладів їм не нараховується та не виплачується.

Якщо ж звільнення держслужбовця у зв’язку з виходом на пенсію відбулося до 01.04.2014 р., то слід керуватися нормами Закону № 3723 у редакції, чинній на дату звільнення.

У запитанні читача звільнення відбулося 31 березня 2014 року, а призначення пенсії держслужбовця — 1 квітня 2014 року. Як застосовувати норму ч. 13 ст. 37 Закону № 3723 про виплату 10 окладів? На день звільнення (31.03.2014 р.) ця норма діє, на день призначення пенсії держслужбовця (01.04.2014 р.) — її скасовано. Тому необхідно з’ясувати: яка з цих двох дат є «відправною» точкою для нарахування та виплати 10 окладів.

Важливо! Право на отримання грошової допомоги, передбаченої ч. 13 ст. 37 Закону № 3723, пов’язане з певним стажем роботи на посаді держслужбовця та припиненням цієї роботи у зв’язку з виходом на пенсію державного службовця (рішення КСУ від 26.11.2013 р. № 11-рп/2013). Така грошова допомога виплачується при звільненні з посади державного службовця у зв’язку з призначенням пенсії державного службовця (див. лист Мінпраці від 19.10.2009 р. № 11939/0/14-09/13).

Виходячи з цього доходимо висновку: дата звільнення є ключовим моментом для визначення права на виплату грошової допомоги в розмірі 10 окладів. Дата призначення пенсії держслужбовця в такому випадку не є визначальною. Тим більше що чинним законодавством не передбачено надання довідки з органів Пенсійного фонду України щодо призначення пенсії державного службовця. Проте на практиці така довідка є документом, що підтверджує правомірність виплати грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів.

Таким чином, на дату звільнення з посади держслужбовця у зв’язку з виходом на пенсію, а саме 31.03.2014 р. така працівниця має право на виплату грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів. Розмір такої допомоги залежить від розміру посадового окладу, встановленого держслужбовцю на момент звільнення.

 

* Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII (див. «ОП», 2014, № 7, с. 4). — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд