Теми статей
Обрати теми

Чи утримувати профвнески з «чорнобильської» відпустки

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці (e-mail: [email protected])
Чи утримують з оплати додаткової відпустки працівника-чорнобильця профспілкові внески, якщо сума відпускних буде відшкодована органами соцзахисту? (запитання з форуму для працівників бюджетної сфери: http://budget.factor.ua)

Законом № 7961 передбачено надання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів:

— особам, віднесеним до 1 і 2 категорій постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 22 ст. 20 і п. 1 ст. 21 Закону № 796);

— одному з батьків дитини-інваліда, яка постраждала унаслідок аварії на ЧАЕС, або особі, яка їх замінює (п. 3 ч. 3 ст. 30 Закону № 796).

Розрахунок «чорнобильських» відпускних2 здійснюють так само, як і звичайних відпускних: відповідно до Порядку № 1003. При цьому розрахувати, нарахувати та виплатити такі відпускні зобов’язані роботодавці за рахунок власних коштів. Проте згодом понесені ними витрати відшкодовують з бюджету органи соцзахисту. Механізм відшкодування прописано в Порядку № 9364.

Зауважимо: оплата додаткових відпусток, що надаються відповідно до Закону № 796, входить до фонду оплати праці у складі виплат за невідпрацьований час на підставі п.п. 2.2.12 Інструкції № 55. Отже, суму «чорнобильських» відпускних у складі зарплати обкладають ЄСВ, ПДФО і ВЗ у загальному порядку.

Тепер що стосується профспілкових внесків.

На підставі письмової заяви працівника — члена профспілки роботодавець щомісячно утримує із зарплати і перераховує на рахунок профспілки членські профвнески згідно з укладеною колективною угодою або окремою угодою у строки, визначені таким договором (ч. 3 ст. 42 Закону № 10456). Як правило, перераховують такі внески профспілці одночасно з отриманням грошових коштів для виплати зарплати за місяць (п. 5.3 Рекомендацій7).

Чи з усіх доходів, нарахованих працівнику, необхідно утримувати профвнески?

Згідно з пп. 3.2 і 3.3 Рекомендацій членські внески утримують із зарплати члена профспілки і виплат, віднесених до фонду оплати праці відповідно до Інструкції № 5. При цьому з виплат, що не належать до фонду оплати праці, членські внес­ки не утримують.

Висновок: Якщо працівник є членом профспілки, то роботодавець може утримувати профвнески тільки на підставі його письмової заяви. З нарахованої такому працівнику суми «чорнобильських» відпускних утримують профвнески, оскільки оплата таких відпусток відноситься до фонду додаткової зарплати.

 

1 Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-ХІІ.

2 Детальніше про надання такої відпустки див. «ОП», 2013, № 15, с. 14.

3 Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

4 Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМУ від 20.09.2005 р. № 936.

5 Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.

6 Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV.

7 Рекомендації про сплату та облік профспілкових внесків, затверджені постановою ФПУ від 21.09.2006 р. № П-6-15.

[email protected]

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі