Теми статей
Обрати теми

Молодша медсестра перейшла до тубдиспансеру: який розмір надбавки за вислугу років

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Молодша медична сестра протягом20 років працювала в поліклініці центральної районної лікарні, ніякого стосунку до туберкульозної інфекції не мала. Вже другий місяць вона працює у протитуберкульозному диспансері. Чи має така працівниця право на надбавку за тривалість безперервної роботи в туберкульозному закладі? В якому розмірі ми маємо виплачувати їй надбавку за вислугу років? (запитання з електронної пошти редакції: [email protected])

Почнемо з норми ст. 22 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» від 05.07.2001 р. № 2586-III (далі — Закон № 2586). У ній сказано, що працівникам протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі, встановлюються підвищені посадові оклади у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, виплачуються надбавка за вислугу років та інші надбавки і доплати.

Зверніть увагу! Оскільки молодші медичні сестри за своїми посадовими обов’язками саме працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі, вони мають право на виплати, зазначені у ст. 22 Закону № 2586.

Надбавка за тривалість безперервної роботи. Право на таку надбавку у молодшої медичної сестри протитуберкульозного диспансеру прописано не тільки зі ст. 22 Закону № 2586. Право на підвищені посадові оклади та надбавку за тривалість безперервної роботи визначено також постановою КМУ «Про деякі заходи щодо підвищення престижності праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз» від 16.02.2011 р. № 123 (далі — постанова № 123). Пункт 1 цієї постанови доповнено посадами молодших медичних сестер (уточнення внесено постановою КМУ від 10.05.2012 р. № 582).

Виходить, що молодша медична сестра протитуберкульозного диспансеру має право на підвищення посадового окладу та надбавку за тривалість безперервної роботи, передбачені постановою № 123. Про конкретні відсоткові розміри вказаних підвищення і надбавки йдеться у додатку 3 та п.п. 4.1.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519.

Надбавка за вислугу років. У постанові КМУ «Деякі питання оплати праці працівників протитуберкульозних закладів» від 20.03.2013 р. № 174 сказано, що працівники, зазначені у ст. 22 Закону № 2586, мають право на:

— допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу;

надбавку за вислугу років. Підстава: дія Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1418 (далі — Порядок № 1418), поширюється на категорії працівників, які визначені ст. 22 Закону № 2586.

Важливо! Молодші медичні сестри протитуберкульозних закладів охорони здоров’я мають право як на надбавку за тривалість безперервної роботи, так і на надбавку за вислугу років.

Нагадаємо, що відсотковий розмір надбавки за вислугу років залежить від стажу роботи (п. 2 Порядку № 1418): понад 3 роки — 10 % посадового окладу, понад 10 років — 20 % та понад 20 років — 30 %. У п. 4 Порядку № 1418 вказано: до стажу роботи, що дає право на надбавку за вислугу років, включається весь час роботи в державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Таким чином, молодша медична сестра при переході на роботу у протитуберкульозний диспансер набула права на надбавку за вислугу років у максимальному розмірі 30 % посадового окладу, тобто з урахуванням всього стажу роботи в закладах охорони здоров’я (20 років).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі