(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/18
Оплата праці
Оплата праці
Жовтень , 2014/№ 20

Прийомні діти та ПСП

http://tinyurl.com/y6dqowzq
Право на яку ПСП** має працівниця, що перебуває у шлюбі, утримує одну свою дитину та є матір’ю двох прийомних дітей?

Така працівниця має право на «звичайну» пільгу (у 2014 році — 609 грн.), скористатися якою може будь-який працівник, чия сума зарплати, що нарахована за місяць, не перевищує у 2014 році 1710 грн. (п.п. 169.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, далі — ПКУ). ПСП «на дітей», про яку йдеться в п.п. 169.1.2 ПКУ, на жаль, не для неї. Пояснимо чому.

Підпунктом 169.1.2 ПКУ передбачене право платників податків, які утримують двох або більше дітей віком до 18 років, зменшити суму зарплати за місяць на суму звичайної ПСП у розрахунку на кожну таку дитину. Хто ж ці платники податків? Із тексту п.п. 3 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227, випливає, що це батьки дитини, зазначені у свідоцтві про її народження, опікуни або піклувальники. Прийомні батьки тут не вказані.

Ще одним аргументом правильності наших висновків є те, що ПСП згідно з п.п. 169.1.2 ПКУ надається платникам податків, які утримують дітей. Прийомні батьки мають обов’язки щодо виховання та розвитку дітей (ст. 2562 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. № 2947-III). Кошти на утримання дітей у прийомній сім’ї виділяються з держбюджету.

Таким чином, у працівниці немає шансів на застосування ПСП на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ.

 

** Тут і далі — податкова соціальна пільга.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПСП, прийомні діти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті