Теми статей
Обрати теми

«Пільгова» пенсія та тимчасова доплата за медсестру: чи можна поєднати

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Оплата праці Березень, 2015/№ 5
Друк
Медична сестра вийшла на «пільгову» пенсію за вислугу років, а тому працювати далі медичною сестрою не може. Через деякий час її було прий нято на посаду ліфтера. Чи можна таку працівницю залучити до виконання обов’язків тимчасово відсутньої (через перебування у відпустці) медсестри? Чи припиняється в такому випадку виплата «пільгової» пенсії?

Дійсно, особа, про яку йдеться в запитанні, після виходу на пенсію за вислугу років не може працювати на посаді медичної сестри. Справа в тому, що пенсія за вислугу років призначається лише за умови залишення роботи, яка дає право на таку пенсію (ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-XII).

Якщо пенсіонер, якому призначено пенсію за вислугу років, у подальшому влаштовується на роботу (посаду), що дає право на цей вид пенсії, її виплата призупиняється на весь час роботи. Тому робота на посаді ліфтера дозволяється, при цьому пенсія працівнику виплачується.

Важливо! Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на період його хвороби на посаді медичної сестри дасть підстави припинити виплату пенсії на весь час цієї роботи.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі