Теми статей
Обрати теми

Про перенесення робочих днів у 2016 році

Кабінет Міністрів України
Розпорядження від 11.11.2015 р. № 1155-р

З метою створення сприятливих умов для святкування 7 січня — Різдва Христового, 8 березня — Міжнародного жіночого дня та 28 червня — Дня Конституції України, а також раціонального використання робочого часу рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій (за винятком органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банків) перенести у порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2016 році для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з:

п’ятниці 8 січня — на суботу 16 січня;

понеділка 7 березня — на суботу 12 березня;

понеділка 27 червня — на суботу 2 липня.

Спеціальний режим роботи банків у зазначені дні визначає Національний банк.

Прем’єр-міністр України А. Яценюк

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

Працюємо та відпочиваємо у 2016 році у режимі optimal: рекомендації від Уряду

Поточний рік невблаганно наближається до завершення — до новорічних свят уже рукою кинути. Отже, час поглянути на календар 2016 року. Як бачимо, інколи святковий день (перелік наведено у ст. 73 КЗпП) і вихідні дні розділяє тільки один робочий день.

Чи можна в такому разі перенести робочий день і влаштувати міні-канікули для працівників? Відповідь ствердна! У такій справі на допомогу прийдуть рекомендації КМУ, викладені в розпорядженні, що коментується. У них Уряд наводить поради з перенесення робочих днів для оптимального відзначання свят. Таким правом зазначений орган наділено згідно з ч. 4 ст. 67 КЗпП.

Пам’ятайте: розпорядження, що коментується, не поширюється на органи Пенсійного фонду, Укрпошту, Держказначейство і банки та стосується виключно працівників, які працюють за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями ( ч. 4 ст. 67 КЗпП).

Якщо розпорядження, що коментується, стосується вашої установи/працівників, то не забувайте: воно має рекомендаційний характер. По суті, в адміністрації установи є три варіанти: (1) втілити в життя рекомендації КМУ, (2) запропонувати свій варіант подібних перенесень або (3) працювати «за календарем» без жодних перенесень. Про що варто знати при виборі першого варіанта? Читаємо далі.

Зверніть увагу: тенденції минулих років простежуються і цього року — такі рекомендації для новорічних свят видано КМУ із запізненням. Річ у тім, що ці рекомендації Уряд повинен був видати за 3 місяці до планованих «режимно-робочих» змін.

Через це роботодавець, який погодився на січневе перенесення «по-кабмінівськи», не встигає своєчасно видати свій внутрішній наказ із цього приводу ( ч. 5 ст. 67 КЗпП). Ми ж вважаємо, що це не причина відмовлятися від січневих перенесень згідно з розпорядженням, що коментується. Тобто наказ про таке оптимізаційне перенесення може бути видано і пізніше, але головне тут — встигнути попередити працівників. При цьому з березневим та літнім перенесеннями проблем не виникає.

Якщо ви погодилися на «кабмінівські» перенесення — тримайте під контролем норми тривалості робочого часу. Для «стандартних» режимів такі норми на 2016 рік наведено (без урахування перенесень згідно з розпорядженням, що коментується) у листі Мінсоцполітики від 20.07.2015 р. № 10846/0/14-15/13 (див. в «ОП», 2015, № 16, с. 4).

Так ось січневе та березневе перенесення не призводять до змін у тривалості робочого часу, адже всі вони проводяться в межах одного місяця (у січні, в березні). Причому при 40-годинному робочому тижні тривалість робочого дня 12.03.2016 р. скорочується на 1 годину, як це передбачено для 07.03.2016 р. (день, що припадає на цю дату, є передсвятковим).

А ось літнє перенесення змінює календар робочого часу в червні та липні 2016 року для п’ятиденки:

— кількість робочих днів у червні становитиме 19 (замість 20), у липні — 22 (замість 21);

— норма тривалості робочого часу при 40-годинному робочому тижні в червні дорівнюватиме 152 год (замість 159 год), а в липні — 175 год (замість 168 год).

Підкреслимо: тривалість робочого часу 02.07.2015 р. повністю відповідає тривалості робочого дня 27.06.2015 р. (цей день передсвятковий). Отже, при 40-годинці робочий день 02.07.2015 р. скорочується на 1 годину.

Крім цього, усі дії з виходу на роботу повинні здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесеннями робочих днів графіком роботи установи.

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці (e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі