(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 21
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/16
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2015/№ 22

Доплату ЄСВ до МЗП не враховують для страхового стажу

Працівник установи працює на 0,5 ставки (посадовий оклад — 1660 грн., заробітна плата з урахуванням зайнятості — 830 грн.). Чи зараховується до страхового стажу сума ЄСВ, яку сплачує роботодавець із додаткової бази нарахування ЄСВ (із різниці між мінімальною зарплатою та фактичною)? (запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)

Частинами 5 і 6 ст. 8 Закону № 2464* визначено: якщо база нарахування ЄСВ** (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної зарплати (далі — МЗП), установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру МЗП, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і ставки ЄСВ, установленої для відповідної категорії платника. При цьому слід мати на увазі, що зазначена норма застосовується роботодавцем тільки при нарахуванні зарплати звичайним працівникам за основним місцем роботи.

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

** Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Таким чином, у наведеному запитанні сума ЄСВ, що підлягає сплаті за повністю відпрацьований місяць, дорівнюватиме 530,09 грн., у тому числі:

— ЄСВ «зверху» на фактично нараховану зарплату: 1660 грн. х 0,5 ставки х 36,3 % = 301,29 грн.; на різницю між МЗП і фактично нарахованою зарплатою: (1378 грн. - 1660 грн. х 0,5 ставки) х 36,3 % = 198,92 грн.;

— ЄСВ «знизу»: 1660 грн. х 0,5 ставки х 3,6 % = 29,88 грн.

Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і за який щомісячно сплачені страхові внески в сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок ( ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV). Зазначимо, що таке ж саме визначення страхового стажу наведено у ст. 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV та застосовується для цілей соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Причому місяць зараховується до страхового стажу як повний, якщо з доходів, нарахованих у цьому місяці, ЄСВ був сплачений у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Чому дорівнює мінімальний страховий внесок? Добутку мінімального розміру заробітної плати відповідного місяця та ставки ЄСВ (як у частині нарахувань, так і в частині утримань). Для бюджетних установ мінімальний страховий внесок з 1 вересня 2015 року становить 549,82 грн., у тому числі:

— у частині нарахувань — 500,21 грн. (1378 грн. х 36,3 %);

— у частині утримань — 49,61 грн. (1378 грн. х 3,6 %),

де 1378 — МЗП, установлена законом починаючи з 01.09.2015 р.;

36,3 і 3,6 — ставки справляння ЄСВ «зверху» і «знизу».

Якщо сума сплаченого за відповідний місяць ЄСВ менше, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховуєте до страхового стажу за формулою:

ТП = Св : В,

де ТП — тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;

Св — сума ЄСВ, сплаченого за відповідний місяць;

В — мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

Так, місяці роботи, в яких сума сплаченого ЄСВ становить менше мінімального страхового внеску, будуть зараховані до страхового стажу пропорційно сумі сплаченого ЄСВ.

Як бачимо, основоположною є сплата страхових внесків у розмірі не менше ніж мінімальний страховий внесок. При цьому тільки при нарахуванні зарплати за місяць у розмірі не менше мінімальної і відповідно сплати ЄСВ у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, застрахованій особі такий місяць роботи буде зараховано до страхового стажу як повний (див. також листи ДФСУ від 20.07.2015 р. № 1882/2/99-99-17-03-01-10, від 23.10.2015 р. № 22347/6/99-99-17-03-03-15 // «ОП», 2015, № 22, с. 11, від 23.10.2015 р. № 22348/6/99-99-17-03-03-15, від 27.10.2015 р. № 22623/6/99-99-17-03-03-15). Таким чином, при підрахунку страхового стажу слід ураховувати страхові внески, сплачені з фактично нарахованої зарплати.

Підсумуємо:

Сума ЄСВ, сплачена з додаткової бази нарахування ЄСВ, не бере участі в розрахунках при підрахунку страхового стажу.

У наведеному прикладі сума ЄСВ, сплачена з нарахованої зарплати, становить 301,29 грн. (1660 грн. х 0,5 ставки х 36,3 %) і 29,88 грн. (1660 грн. х 0,5 ставки х 3,6 %). ЄСВ, нарахований роботодавцем на різницю між МЗП і фактично нарахованою зарплатою ((1378 грн. - 1660 грн. х 0,5 ставки) х 36,3 % = 198,92 грн.), не враховуємо, оскільки ця різниця є базою для нарахування ЄСВ («зверху»), але не є базою для утримання ЄСВ («знизу»).

Визначимо, в якому розмірі такий місяць зарахується до страхового стажу:

331,17 грн. : 549,82 грн. = 0,6 міс.,

де 331,17 — загальна сума ЄСВ, сплачена роботодавцем з фактично нарахованої зарплати;

549,82 — сума мінімального страхового внеску.

ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті