Звіт з ЄСВ: заповнюємо за підсумками січня 2016 року

В обраному У обране
Друк
Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Оплата праці Лютий, 2016/№ 3
За якою формою звітувати роботодавцям з ЄСВ за підсумками січня 2016 року?

З 1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIIІ (далі — Закон № 909), яким, зокрема, унесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Відповідно до цих змін з 01.01.2016 р. усі роботодавці — платники ЄСВ, у тому числі й «бюджетники», нараховують ЄСВ на базу справляння єдиного внеску за єдиною ставкою 22 % (див. ч. 5 ст. 8 Закону № 2464). Водночас збережено пільгову ставку ЄСВ на зарплату (лікарняні, декретні) працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, а саме — 8,41 %.

Утримань немає.

Ураховуючи зазначене, сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435), і форми № Д4.

До затвердження цих змін підприємства — платники ЄСВ подають звітність з ЄСВ за чинною формою, наведеною в додатку 4 до Порядку № 435, із заповненням усіх обов’язкових реквізитів. Зауважте: оскільки з 01.01.2016 р. скасовано класи профризику виробництва, то обов’язку із заповнення реквізиту 5 таблиці 1 форми № Д4 немає.

Важливо! Незважаючи на введення єдиної ставки ЄСВ, рядки в таблиці 1 форми № Д4, як і раніше, необхідно формувати в розрізі видів доходів.

Оскільки починаючи з 01.01.2016 р. утримання ЄСВ з бази справляння внеску не здійснюється, то рядки 5, 5.1 — 5.6 таблиці 1 форми № Д4 заповнювати не потрібно! З цієї ж причини не потрібно показувати і нарахований дохід, з якого утримується ЄСВ, у рядках 4, 4.1 — 4.4 таблиці 1 форми № Д4.

Відповідно, в таблиці 6 Звіту не потрібно заповнювати графу 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити