(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22/1
  • № 22
  • № 21
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/13
Оплата праці
Оплата праці
Січень , 2016/№ 2

Учитель із «заслуженим» і педагогічним званнями: розраховуємо йому зарплату

Учителю школи, який має почесне звання «Заслужений працівник освіти України» та педагогічне звання «Старший вчитель», ставку заробітної плати встановлено за 12-м тарифним розрядом за ЄТС. Стаж педагогічної роботи — більше 20 років. Навчальне навантаження — 12 годин на тиждень. Як розрахувати заробітну плату такому вчителю?

Оплата праці педагогічних працівників проводиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102). Пунктом 68 цієї Інструкції встановлено, що місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в тому числі педучилищ (крім вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів), визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Установлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Згідно з п.п. «а» п. 64 Інструкції № 102 ставка заробітної плати вчителям загальноосвітніх навчальних закладів виплачується за 18 годин навчального навантаження на тиждень.

Відповідно до п.п. «д» п. 24 Інструкції № 102 ставки заробітної плати педагогічних працівників за звання «Старший вчитель» підвищуються на 10 %. Цим пунктом також передбачено, що підвищення ставок заробітної плати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання. Педагогічне звання «Старший вчитель» присвоюється вчителям за наслідками атестації.

Підвищення ставок і посадових окладів утворює нові ставки (посадові оклади). Про це йдеться у п. 34 Інструкції № 102.

Підпунктом «б» п.п. 2 п. 4 наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557) передбачено встановлення надбавок працівникам за почесні звання України «заслужений» у розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

У спільному листі МОН та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 14.02.2006 р. № 1/9-102|02-5/68 стосовно порядку встановлення педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам надбавок і доплат, передбачених пп. 2б, 2в, 2г, та п. 4 наказу № 557, роз’яснюється, що розміри зазначених надбавок та доплат установлюються залежно від тижневого (річного) навантаження чи обсягу виконуваної роботи.

Відповідно до Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78, надбавка за вислугу років педагогічним працівникам здійснюється щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %. Також слід навести норму п. 8 вказаного Порядку: у разі коли педагогічні та науково-педагогічні працівники виконують роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою заробітної плати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).

Як зазначено у п. 1 постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373, педагогічним працівникам установлюється надбавка у граничному розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати). Також визначено, що надбавка встановлюється на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником.

Згідно з постановою КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 р. № 1013 (далі — постанова № 1013) з 01.12.2015 р. посадовий оклад працівника бюджетної сфери, зокрема педагогічного працівника, за 12-м тарифним розрядом становить 2360 грн.

Тому з 01.12.2015 р. ставка заробітної плати вчителя вищої кваліфікаційної категорії, якому присвоєно педагогічне звання «Старший вчитель», дорівнює: 2360 грн. + 2360 грн. х 10 % = 2596 грн.

Заробітна плата за 12 годин педагогічного навантаження становитиме: 2596 грн. х 12 год : 18 год = 1730,67 грн.

Сума надбавки за почесне звання «Заслужений працівник освіти України» складає: 1730,67 грн. х 20 % = 346,13 грн.

Сума надбавки за вислугу років становить: 1730,67 грн. х 30 % = 519,20 грн.

Гранична сума надбавки «за престижність педагогічної праці» дорівнює: 1730,67 грн. х 20 % = 346,13 грн.

Загальна сума заробітної плати становить: 1730,67 грн. + 346,13 грн. + 519,20 грн. + 346,13 грн. = 2942,13 грн.

Крім того, на виконання п. 3 постанови № 1013 з грудня 2015 року працівникові за рахунок суми індексації має бути встановлено надбавку чи доплату в такому розмірі, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати, зокрема посадових окладів чи ставок заробітної плати, доплат та надбавок, що визначаються з їх розміру, у сумарному виразі для кожного працівника перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року.

вчитель, звання, зарплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті