Оплата праці, січень, 2016/№ 2

 • Новини та події
 • Індексація бюджетних зарплат за січень 2016 року: для всіх працівників — з «чистого аркуша» Як бути з індексацією в січні 2016 року для працівників 1 — 3-го тарифних розрядів за ЄТС (бюджетна сфера)? У них посадові оклади залишилися на рівні вересня 2015 року і була фіксована індексація (наприклад, у розмірі 551,90 грн.). Чи потрібно їм продовжувати виплачувати таку фіксовану індексацію? Що робити з працівниками, прийнятими на роботу в січні 2016 року, і тими, хто вийшов з відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років на посади без підвищення окладів у грудні 2015 року? Який місяць буде точкою відліку для розрахунку коефіцієнтів індексації за такими працівниками?
 • Індексуємо зарплату працівників госпрозрахункових підприємств за січень 2016 року: що врахувати Нові правила індексації грошових доходів звалилися нам як сніг на голову з 1 грудня 2015 року. У січні-2016 законодавці додали свіжих новинок до механізму індексації. Що тепер у нас із зарплатною індексацією за січень 2016 року для госпрозрахункових підприємств? Давайте розбиратися разом.
 • Розраховуємо коефіцієнти та суми зарплатної індексації за січень 2016 року працівникам госпрозрахункових підприємств У січні 2016 року законодавці змінили поріг індексації зі 101 на 103 %. Чи використовуватимемо новий поріг індексації 103 % уже для індексації доходів за січень і лютий цього року? Чи зміняться коефіцієнти індексації для січня і лютого-2016 порівняно із груднем-2015? Наведіть, будь ласка, приклад нарахування зарплатної індексації для госпрозрахункового підприємства у випадку, коли востаннє зарплата працівників підприємства підвищувалася в січні 2015 року.
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у січні 2016 року Якщо роботодавець своєчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати та виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.
 • Кожен бухгалтер має знати, як ПСП застосувати Традиційно з 1 січня змінюються розміри податкових соціальних пільг. Так сталося і з 1 січня 2016 року. У сьогоднішній статті, крім основ застосування ПСП до зарплати працівників, розповімо і про особливості застосування такої пільги в окремих практичних ситуаціях. Найкраще за себе говорять цифри. Тому логічно, що свій матеріал ми підкріпимо числовими прикладами.
 • Перехідні виплати: застосовуємо до них ПСП і ставки ПДФО Не стихає хвиля запитань щодо оподаткування перехідних виплат. Бухгалтерам «пощастило» нараховувати та виплачувати виплати, що переходять з 2015 року у 2016-й. Адже з 1 січня 2016 року не тільки збільшилися розмір ПСП та граничний розмір зарплати, що дає право на неї, а й змінилася ставка ПДФО, до того ж скасували ЄСВ у частині утримань. Як правильно утримати ПДФО з перехідних виплат, ви дізнаєтеся з нашої статті.
 • «Перехідні» відпускні, лікарняні і декретні: сплата єдиного внеску та відображення у звітності Оплата за час відпусток, лікарняних може припадати, а декретних — завжди припадає на декілька суміжних місяців, але нараховується в одному місяці. Звідси виникає запитання: за якою ставкою необхідно нараховувати ЄCВ на такі «перехідні» виплати, якщо в поточному місяці і місяцях, за які вони виплачуються, відрізняються ставки ЄСВ?
 • Учитель із «заслуженим» і педагогічним званнями: розраховуємо йому зарплату Учителю школи, який має почесне звання «Заслужений працівник освіти України» та педагогічне звання «Старший вчитель», ставку заробітної плати встановлено за 12-м тарифним розрядом за ЄТС. Стаж педагогічної роботи — більше 20 років. Навчальне навантаження — 12 годин на тиждень. Як розрахувати заробітну плату такому вчителю?
 • Керівник училища з підвищення кваліфікації для медиків: що з тарифним розрядом Комунальний заклад «Криворізьке училище підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів» Дніпропетровської обласної ради» забезпечує післядипломну освіту молодших спеціалістів з медичною і фармацевтичною освітою. Заклад зареєстрований в Єдиному державному реєстрі як вищий навчальний заклад. Відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України освітні послуги, пов’язані з одержанням вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підвищення кваліфікації фахівців, надаються в межах ліцензійного обсягу — 3000 слухачів на рік. Який тарифний розряд слід установити керівнику (директору) цього закладу та яким нормативним документом необхідно керуватися при його визначенні?
 • Позашкільний заклад змінив підпорядкування: чи аргумент для скасування надбавки його керівнику Контрактом керівника державного позашкільного навчального закладу передбачено встановлення йому 50-відсоткової надбавки за високі досягнення у праці. Нещодавно за рішенням місцевих органів влади навчальний заклад змінив підпорядкування (проте залишився державним). На цій підставі новий орган вищого рівня відмовляє керівнику у виплаті вказаної надбавки. Чи правомірні такі дії?
 • Працівники рентгенвідділення мають справу з хворими на туберкульоз: визначаємо розмір підвищення окладу У складі центральної міської лікарні є протитуберкульозний кабінет. Цей кабінет віднесено до структурних підрозділів лікарні, працівники яких надають допомогу хворим на заразну форму туберкульозу. Також у лікарні окремо є рентгенвідділення при протитуберкульозному кабінеті (до складу входять лікар-рентгенолог протитуберкульозного кабінету та рентгенолаборант) і лабораторія (до складу якої входить фельдшер-лаборант протитуберкульозного кабінету). У якому розмірі згаданим праців- никам (лікарю-рентгенологу, рентгенолаборанту, фельдшеру-лаборанту) має підвищуватися оклад у зв’язку із шкідливими і важкими умовами праці — як для працівників, що обслуговують хворих на заразну чи активну форму туберкульозу?
 • Коефіцієнти для коригування зарплати при виході у відпустку в січні 2016 року (оклади за ЄТС)
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить