(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 12/1
  • № 12
  • № 11
  • № 10/1
  • № 10
  • № 9
  • № 8/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/12
Оплата праці
Оплата праці
Липень , 2016/№ 13

Бібліотекар-сумісник у школі мистецтв: установлюємо надбавку за особливі умови роботи

Бібліотекар дитячої школи мистецтв працює за сумісництвом на 0,5 ставки. Чи має такий працівник право на надбавку за особливі умови роботи?

Відповідно до абз. 1 п. 1 постанови КМУ «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» від 30.09.2009 р. № 1073 (далі — постанова № 1073) працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою КМУ від 22.01.2005 р. № 84 (далі — Порядок № 84), установлюється надбавка за особливі умови роботи у граничному розмірі 50 % посадового окладу.

Як бачимо, при виконанні законодавчо встановлених умов зазначена надбавка є обов’язковою виплатою. Тобто керівники установ, закладів та організацій повинні забезпечити виплату цієї надбавки працівникам, яким вона належить. І саме керівники відповідно до абз. 2 п. 1 постанови № 1073 й визначають конкретний розмір (у межах 50 %) надбавки за особливі умови роботи в межах фонду оплати праці.

Що ж стосується правомірності встановлення зазначеної надбавки бібліотекарям, які працюють у позашкільних навчальних закладах, зазначимо таке. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» від 27.01.95 р. № 32/95-ВР бібліотеки навчальних закладів за призначенням належать до спеціальних бібліотек. Посада бібліотекаря вказана й у додатку до Порядку № 84. Тому бібліотекарю дитячої школи мистецтв установлюється надбавка за особливі умови роботи.

Тепер стосовно запитання читача щодо встановлення надбавки за особливі умови роботи бібліотекарю-суміснику.

При розгляді цього питання слід зважати на передбачені чинним законодавством спеціальні норми щодо заборони встановлення сумісникам окремих видів надбавок і доплат. Так, працівникам бібліотек, які працюють за сумісництвом, не встановлюється доплата за вислугу років. Про це говорить п. 5 вищезгаданого Порядку № 84. А що ж відносно постанови № 1073 і її «підопічної» — надбавки за особливі умови роботи?

Постановою № 1073 не встановлено обмежень щодо виплати надбавки за особливі умови роботи бібліотекарям, які працюють за сумісництвом. Таким чином, бібліотекарю-суміснику встановлюється зазначена надбавка у граничному розмірі 50 % його посадового окладу (тобто від 0,5 ставки). Додатковим аргументом у цьому питанні є листи Мінпраці від 11.12.2009 р. № 1/9-876, від 04.12.2009 р. № 744/13/84-09, від 26.11.2009 р. № 13684/0/14-09/13. Зокрема, у них фахівці Міністерства зазначили, що у разі, якщо працівник бібліотеки працює на 0,5 посадового окладу, надбавка за особливі умови роботи установлюється до цього розміру посадового окладу, тобто пропорційно відпрацьованому часу.

бібліотекар, сумісник, школа мистецтв, надбавка за особливі умови роботи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті