(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/8
Оплата праці
Оплата праці
Березень , 2016/№ 5

Як повернути надміру/помилково сплачений ЄСВ. Порядок від Мінфіну

http://tinyurl.com/yxouhvwb
Заміна міндоходівських нормативних документів з ЄСВ на мінфінівські неспішно триває. Черга дійшла до Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів. Але тільки цього разу Мінфін не обмежився простим копіюванням попереднього документа «а-ля Міндоходів». Що новенького приготував для нас Мінфін? Як тепер повернути надміру/помилково сплачений ЄСВ? Розбираємося!

Мінфінівський Порядок № 6* набув чинності з 24.02.2016 р. У ньому викладено механізм повернення коштів платників ЄСВ у випадку:

* Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. № 6.

1) зайвої або помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій чи помилкової сплати внеску на відповідний рахунок 3719;

2) помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум ЄСВ та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених ПКУ, на рахунок 3719.

Нагадаємо, що рахунок 3719 — це небюджетний рахунок, відкритий в органі Держказначейства для сплати ЄСВ.

Урахуйте: не є надміру сплаченими суми авансових платежів з ЄСВ, граничний строк сплати яких не настав, наприклад, суми ЄСВ, сплачені при виплаті зарплати за першу половину місяця.

Як повернути своє?

Для того щоб повернути помилково/надміру сплачені на рахунок 3719 кошти (див. вище пп. 1, 2 і 4), необхідно заповнити Заяву за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 6. До Заяви додайте оригінал або засвідчену підприємством (підприємцем) копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо). Заяву з додатками несіть до того податкового органу, на рахунок якого було сплачено кошти.

Важливо! Раніше Заява на повернення коштів з рахунка 3719 подавалася в довільній формі. З дати набуття чинності Порядком № 6 (тобто з 24.02.2016 р.) її потрібно заповнювати за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку. Недотримання цієї вимоги призведе до того, що Заява залишиться без розгляду.

Якщо ви помилково сплатили ЄСВ на рахунок з обліку доходів бюджету (див. вище п. 3), заповнюйте Заяву на повернення в довільній формі. У ній обов’язково зазначте суму, напрямок перерахування коштів, а також реквізити рахунка отримувача коштів — вашого підприємства. Не хочете морочитися з вигадуванням тексту Заяви? Тоді візьміть за основу форму Заяви, наведену в додатку 1 до Порядку № 6. Просто приберіть «шапку», де зазначено, що це «Додаток 1 до Порядку…».

Скільки чекати?

На жаль, але все відбудеться не так швидко, як ви того хотіли. Почнемо з того, що повернення коштів здійснюється за рахунок поточних надходжень на рахунок 3719, на який помилково/надміру були сплачені кошти, що повертаються. Навіть якщо необхідна сума коштів є на цьому рахунку, процедура повернення може розтягнутися до 17 робочих днів.

Крім того, якщо дата повернення коштів припадає на два останні робочі дні поточного місяця, то таке повернення буде перенесено на перший робочий день наступного місяця.

Якщо ж коштів на рахунку недостатньо — повернення здійснюватимуть довше, до того ж частковими сумами.

Коли можуть відмовити?

Податківці можуть залишити Заяву без задоволення, якщо:

— Заяву на повернення коштів з рахунка 3719 складено не за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 6;

— у Заяві зазначено недостовірну інформацію;

— Заяву подано не до того податкового органу (тобто не за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум ЄСВ);

— у платника є заборгованість зі сплати ЄСВ та/або фінансових санкцій.

Зауважте: про факт і причину відмови в задоволенні Заяви на повернення коштів з рахунків 3719 податківців зобов’язані повідомити вас письмово.

Увага підприємств (підприємців), у яких є податковий борг! У разі помилкової сплати сум ЄСВ на рахунок з обліку доходів бюджету вам їх повернуть тільки після повного погашення такого боргу ( п. 43.2 ПКУ, абз. 4 п. 6 Порядку № 6).

Візьміть на замітку: сума своєчасно не нарахованого / не перерахованого підприємством ЄСВ є недоїмкою, а не податковим боргом.

Чи можна не повертати переплату?

Звичайно, можна. У цьому випадку надміру сплачені суми ЄСВ на відповідний рахунок 3719 будуть зараховані податковим органом у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком згідно з установленим розміром ЄСВ і в порядку календарної черговості виникнення зобов’язань у підприємства (підприємця) за цим платежем.

Жодних заяв на таке зарахування подавати не потрібно.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ЄСВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті