(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 5
  • № 4/1
  • № 4
  • № 3
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/14
Оплата праці
Оплата праці
Березень , 2016/№ 6

ЄСВ з МЗП: квартальна премія звільненому працівнику

У березні 2016 року було виявлено, що звільненому 21 грудня 2015 року працівнику (це місце роботи — основне, працівник не є інвалідом) помилково не було нараховано премію за IV квартал 2015 року в розмірі 900 грн. Як обкладається зазначена сума премії єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і чи потрібно виконувати в цій ситуації вимогу про сплату єдиного внеску з мінімальної заробітної плати?

Почнемо з того, що квартальна премія, нарахована та виплачена вже колишньому працівнику, обкладається ЄСВ. Це випливає з положень ч. 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Ставка ЄСВ для оподаткування такої премії — 22 %, тобто та ставка справляння ЄСВ, що діє на момент нарахування суми премії. Підстава — положення ч. 4 ст. 9 Закону № 2464 і п.п. 4 п. 1 розд. IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449. У цих положеннях зазначено: обчислення ЄСВ за минулі періоди здійснюється виходячи з розміру ЄСВ, що діє на день нарахування заробітної плати (доходу), на яку нараховується ЄСВ. Тому сума ЄСВ, нарахована на суму квартальної премії, становить 198 грн. (900 грн. x 22 %)

Крім того, в разі, якщо працівнику після звільнення нараховано премію за відпрацьований час, на таку виплату поширюється також дія положень ст. 8 Закону № 2464, а саме вимога про сплату ЄСВ з МЗП.

Проте при виконанні вимоги про сплату ЄСВ з МЗП потрібно врахувати особливість нарахування ЄСВ на квартальну премію звільненому працівнику. Цю особливість визначено в абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону № 2464. Так, ЄСВ потрібно нараховувати на суму премії, що визначається шляхом ділення суми премії, виплаченої за результатами роботи за квартал, на кількість місяців, за які її нараховано.

У нашому випадку суму премії (900 грн.) потрібно поділити на 3. І кожна 1/3 її частина належить до відповідного місяця, за який її нараховано, для цілей порівняння нарахованої бази ЄСВ з мінімальною заробітною платою.

Припустимо, що у 2015 році: за жовтень працівнику було нараховано зарплату за повністю відпрацьований місяць у розмірі 2500 грн., за листопад — 1190,48 грн. (працівник з 2 по 16 листопада був у відпустці «за свій рахунок»), за грудень — 1630,43 грн. зарплати і 1100 грн. компенсації за невикористану відпустку. Оскільки база нарахування ЄСВ за листопад 2015 року була менша МЗП (1378 грн.), за листопад на додаткову базу в сумі 187,52 грн. (1378 - 1190,48) було нараховано ЄСВ за ставкою 37 % у розмірі 69,38 грн. (187,52 грн. х x 37 %).

1/3 частина квартальної премії (300 грн.) належить до кожного місяця IV кварталу 2015 року (жовтня, листопада і грудня). У результаті виходить, що база обкладення ЄСВ за листопад 2015 року становить 1490,48 грн. (1190,48 + 300), що більше МЗП (1378 грн.). Тому роботодавець має право відкоригувати в поточному Звіті з ЄСВ додаткову базу з ЄСВ за листопад 2015 року за допомогою КТН «3» у таблиці 6 цього Звіту і тим самим повернути надміру нараховану суму ЄСВ, що була нарахована на додаткову базу. Сума надміру нарахованого ЄСВ становить 187,52 грн.

ЄСВ, МЗП, премія, звільнений працівник додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті