Оплата праці, березень, 2016/№ 6

 • Новини та події
 • «Бюджетну» зарплату за січень — квітень 2016 року не індексують Як розрахувати коефіцієнти індексації для грошових доходів за березень 2016 року, ураховуючи появу нового порога індексації 103 %? Чи настало право на індексацію зарплат у бюджетній сфері? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.
 • Госпрозрахункова індексація: непрописані ситуації — консультують профі Оновлена у грудні минулого року, але все така ж скупа та суха індексаційна нормативка залишила «за кадром» врегулювання безлічі практичних питань. Ми зібрали найзлободенніші запитання наших читачів, що надходять на нашу редакційну пошту (ot@id.factor.ua), і поставили їх профільному експерту Міністерства соціальної політики України. Відповіді на них і позицію профільного «працеоплатного» відомства озвучить автор.
 • Коливання розміру посадового окладу: як обчислювати індексацію Останнє підвищення зарплати працівника госпрозрахункового підприємства було в жовтні 2015 року — його оклад після підвищення склав 3000 грн. Базовий місяць для індексації зарплати працівника — жовтень 2015 року. У грудні 2015 року працівнику було знижено посадовий оклад до 2500 грн., про що він був попереджений за 2 місяці. З січня 2016 року у працівника настало право на індексацію. З березня 2016 року йому збільшили посадовий оклад на 30 грн. і він став дорівнювати 2530 грн. Як індексується зарплата за березень 2016 року?
 • Індексуємо зарплату окремих категорій працівників: «дивимося в корінь» оновленої норми Якщо у вашому полку прибуло, то обов’язково пригадайте про спеціальні приписи, установлені п. 102 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Контингент прибулих може різнитися, але для зарплатної індексації тепер їх об’єднує одна норма. І незважаючи на видиму схожість загального правила, у його застосуванні є істотні нюанси. Про них зараз і розповімо.
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у березні 2016 року Якщо роботодавець своєчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати та виплатити компенсацію. Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки в тому випадку, якщо індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.
 • Матеріальна допомога на соцпобут: коли можна виплатити педагогічним працівникам Чи можна виплатити педагогічному працівнику допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі посадового окладу, якщо такий працівник уже отримав протягом року матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?
 • «Декретниці» нарахували премію: чи виконувати вимогу щодо ЄСВ з МЗП Яким чином нараховується ЄСВ на виробничі премії в розмірі менше мінімальної заробітної плати, нараховані найманим працівникам, які знаходяться у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами / для догляду за дитиною до трьох та шести років?
 • Увага! Військовий збір у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ Чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ у загальній сумі нарахованого та виплаченого доходу виплати, з яких військовий збір не утримується?
 • ЄСВ з МЗП: квартальна премія звільненому працівнику У березні 2016 року було виявлено, що звільненому 21 грудня 2015 року працівнику (це місце роботи — основне, працівник не є інвалідом) помилково не було нараховано премію за IV квартал 2015 року в розмірі 900 грн. Як обкладається зазначена сума премії єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і чи потрібно виконувати в цій ситуації вимогу про сплату єдиного внеску з мінімальної заробітної плати?
 • ЄСВ з МЗП: донараховуємо помилково не нараховану квартальну премію працівнику У березні 2016 року було виявлено, що працівнику помилково не було нараховано премію за IV квартал 2015 року в розмірі 900 грн. Як обкладається зазначена сума премії єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і чи потрібно виконувати в цій ситуації вимогу про сплату єдиного внеску з мінімальної заробітної плати?
 • Нараховуємо виплати колишньому працівнику: правила оподаткування Остаточний розрахунок із працівником, який звільняється, має бути своєчасним і повним. Але як показує практика, це буває не завжди. Інколи через ті чи інші причини належні працівнику суми нараховують і виплачують уже після його звільнення. Чи потрапляють такі виплати до бази нарахування ЄСВ? Чи утримують з них ПДФО і ВЗ? На ці запитання ви знайдете відповіді в нашій статті.
 • Директор і методист методцентру: визначаємо право на надбавки за вислугу років і «престижність» Чи належать посади директора і методиста методичного центру до педагогічних посад? Чи мають працівники, які обіймають такі посади, право на надбавку за вислугу років та надбавку за «престижність» праці?
 • Цивільна оборона → цивільний захист: працеоплатні зміни для відповідального у медзакладі Штатним розписом закладу охорони здоров’я передбачено посаду «начальник штабу цивільної оборони». Зараз у Класифікаторі професій такої професійної назви роботи не передбачено, а фігурує тільки назва роботи «Фахівець з питань цивільного захисту». У зв’язку з цим чи потрібно вносити зміни до штатного розпису лікувального закладу? Якщо так, то чи вплинуть правки в назві посади на оплату праці працівника, який її обіймає? Чи відрізняється ситуація, якщо в лікувальному закладі передбачено штатну посаду інженера штабу з цивільної оборони?
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить