(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6/1
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/14
Оплата праці
Оплата праці
Травень , 2016/№ 9

Терапевт → лікар загальної практики — сімейний лікар: що з кваліфкатегорією за терапевтичною спеціальністю

На посаду лікаря загальної практики — сімейного лікаря прийнято працівника, який має кваліфікаційну категорію за лікарською спеціальністю «Терапія». Чи враховується ця категорія при визначенні посадового окладу за посадою лікаря загальної практики — сімейного лікаря?

Так, ураховується. Далі пояснимо.

Для обґрунтування наданої відповіді звернемося до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308).

Для лікарів, які перейшли на посади лікарів загальної практики — сімейних лікарів, установлено певні переваги. Зокрема, лікарям загальної практики — сімейним лікарям, які мають сертифікат за цією спеціальністю, посадові оклади встановлюються за 11 — 14-м тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки залежно від кваліфікаційної категорії ( п.п. 1 п.п. 2.2.5 Умов № 308). Це на один розряд вище, ніж установлено для лікарів терапевтичного профілю.

Більш того, лікарям з інших спеціальностей, які мали бажання перейти на роботу на посади лікарів загальної практики — сімейних лікарів, протягом трьох років зберігається їх кваліфікаційна категорія за спеціальностями «Терапія», «Підліткова терапія», «Педіатрія», «Медицина невідкладних станів» та «Суднова медицина» (примітка «**» до п.п. 2.2.5 Умов № 308). Таким чином, заробітна плата цих лікарів є навіть більшою, ніж була до переведення.

Після трьох років роботи на посаді лікаря загальної практики — сімейного лікаря та після проходження курсів підвищення кваліфікації за цією спеціальністю лікарі можуть бути атестовані за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина». При цьому для них ураховуються попередній стаж роботи та наявна кваліфікаційна категорія за переліченими вище лікарськими спеціальностями. Це передбачено Положенням про порядок проведення атестації лікарів як у редакції наказу МОЗ від 19.12.97 р. № 359, так і в редакції наказу МОЗ від 02.10.2015 р. № 650. У попередній редакції така норма була прописана в абз. 11 п. 3.11, а у новій редакції вона фігурує в абз. 12 п. 11 розд. III.

Висновок: Лікарю-терапевту, якого переведено на посаду лікаря загальної практики — сімейного лікаря, протягом трьох років з дати переведення на цю посаду зберігається оплата за кваліфікаційною категорією, яку він мав за спеціальністю «Терапія», із встановленням посадового окладу за відповідним тарифним розрядом. За цей час лікар має пройти у загальному випадку передатестаційний цикл навчання за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина» з наступною атестацією за цією спеціальністю. Кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина» має присвоюватися з урахуванням стажу роботи на посадах лікаря-терапевта та лікаря загальної практики — сімейного лікаря.

кваліфікаційна категорія, терапевт, сімейний лікар додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті