Терапевт → лікар загальної практики — сімейний лікар: що з кваліфкатегорією за терапевтичною спеціальністю

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
На посаду лікаря загальної практики — сімейного лікаря прийнято працівника, який має кваліфікаційну категорію за лікарською спеціальністю «Терапія». Чи враховується ця категорія при визначенні посадового окладу за посадою лікаря загальної практики — сімейного лікаря?

Так, ураховується. Далі пояснимо.

Для обґрунтування наданої відповіді звернемося до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308).

Для лікарів, які перейшли на посади лікарів загальної практики — сімейних лікарів, установлено певні переваги. Зокрема, лікарям загальної практики — сімейним лікарям, які мають сертифікат за цією спеціальністю, посадові оклади встановлюються за 11 — 14-м тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки залежно від кваліфікаційної категорії ( п.п. 1 п.п. 2.2.5 Умов № 308). Це на один розряд вище, ніж установлено для лікарів терапевтичного профілю.

Більш того, лікарям з інших спеціальностей, які мали бажання перейти на роботу на посади лікарів загальної практики — сімейних лікарів, протягом трьох років зберігається їх кваліфікаційна категорія за спеціальностями «Терапія», «Підліткова терапія», «Педіатрія», «Медицина невідкладних станів» та «Суднова медицина» (примітка «**» до п.п. 2.2.5 Умов № 308). Таким чином, заробітна плата цих лікарів є навіть більшою, ніж була до переведення.

Після трьох років роботи на посаді лікаря загальної практики — сімейного лікаря та після проходження курсів підвищення кваліфікації за цією спеціальністю лікарі можуть бути атестовані за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина». При цьому для них ураховуються попередній стаж роботи та наявна кваліфікаційна категорія за переліченими вище лікарськими спеціальностями. Це передбачено Положенням про порядок проведення атестації лікарів як у редакції наказу МОЗ від 19.12.97 р. № 359, так і в редакції наказу МОЗ від 02.10.2015 р. № 650. У попередній редакції така норма була прописана в абз. 11 п. 3.11, а у новій редакції вона фігурує в абз. 12 п. 11 розд. III.

Висновок: Лікарю-терапевту, якого переведено на посаду лікаря загальної практики — сімейного лікаря, протягом трьох років з дати переведення на цю посаду зберігається оплата за кваліфікаційною категорією, яку він мав за спеціальністю «Терапія», із встановленням посадового окладу за відповідним тарифним розрядом. За цей час лікар має пройти у загальному випадку передатестаційний цикл навчання за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина» з наступною атестацією за цією спеціальністю. Кваліфікаційна категорія за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина» має присвоюватися з урахуванням стажу роботи на посадах лікаря-терапевта та лікаря загальної практики — сімейного лікаря.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі