Педпрацівник → науково-педагогічний працівник → педпрацівник: що з кваліфкатегорією за педпосадою

В обраному У обране
Друк
Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Листопад, 2016/№ 22/1
Учителю художньої школи у 2009 році було присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. З 2010 по 2016 роки цей працівник обіймав науково-педагогічну посаду в університеті, а у вересні 2016 року знову повернувся до художньої школи на посаду вчителя. Чи зберігається за ним вища кваліфікаційна категорія, присвоєна у 2009 році?

У п. 3.22 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930 (далі — Типове положення № 930), вказано: за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу*.

* У листі МОНмолодьспорту від 06.03.2013 р. № 2/5-13-576 до цієї норми доповнюється: зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, які на момент звільнення педагогічного працівника не втратили свою дію. — Прим. ред.

Тож при відновленні педагогічними працівниками роботи за фахом за ними зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання незалежно від тривалості перерви у роботі.

Норма про втрату чинності кваліфікаційних категорій та педагогічних звань у випадку, коли вони не розглянуті (не підтверджені або не змінені) атестаційною комісією протягом 5 років з дня їх установлення (присвоєння), з дня набрання чинності Типовим положенням № 930 (тобто з 30.12.2010 р.) не застосовується.

Висновок: За вчителем такого типу позашкільного навчального закладу, як художня школа (школа мистецтв), який впродовж певного терміну не працював на такій педагогічній посаді, при поверненні на цю ж педпосаду зберігається (на термін не більше двох років) вища кваліфікаційна категорія, присвоєна під час атестації у 2009 році.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити