Педпрацівник → науково-педагогічний працівник → педпрацівник: що з кваліфкатегорією за педпосадою

Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Листопад, 2016/№ 22/1
В обраному У обране
Друк
Учителю художньої школи у 2009 році було присвоєно вищу кваліфікаційну категорію. З 2010 по 2016 роки цей працівник обіймав науково-педагогічну посаду в університеті, а у вересні 2016 року знову повернувся до художньої школи на посаду вчителя. Чи зберігається за ним вища кваліфікаційна категорія, присвоєна у 2009 році?

У п. 3.22 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930 (далі — Типове положення № 930), вказано: за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу*.

* У листі МОНмолодьспорту від 06.03.2013 р. № 2/5-13-576 до цієї норми доповнюється: зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, які на момент звільнення педагогічного працівника не втратили свою дію. — Прим. ред.

Тож при відновленні педагогічними працівниками роботи за фахом за ними зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання незалежно від тривалості перерви у роботі.

Норма про втрату чинності кваліфікаційних категорій та педагогічних звань у випадку, коли вони не розглянуті (не підтверджені або не змінені) атестаційною комісією протягом 5 років з дня їх установлення (присвоєння), з дня набрання чинності Типовим положенням № 930 (тобто з 30.12.2010 р.) не застосовується.

Висновок: За вчителем такого типу позашкільного навчального закладу, як художня школа (школа мистецтв), який впродовж певного терміну не працював на такій педагогічній посаді, при поверненні на цю ж педпосаду зберігається (на термін не більше двох років) вища кваліфікаційна категорія, присвоєна під час атестації у 2009 році.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд