«Перехідні» відпускні відобразили в одному рядку: виправляємо помилку в ЄСВ-звіті

В обраному У обране
Друк
Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем і мереж ПФУ
Оплата праці Вересень, 2016/№ 17
У липні 2016 року працівнику було нараховано відпускні за період відпустки з 25 липня по 7 серпня 2016 року в сумі 2800 грн. (1400 грн. припадає на період відпустки з 25 по 31 липня, 1400 грн. — на період відпустки з 1 по 7 серпня). Відпускні було відображено в таблиці 6 Звіту за формою № Д4 одним рядком, при цьому у графі 11 було зазначено липень 2016 року. Помилку виявили в серпні 2016 року. Як виправити таку помилку у Звіті за формою № Д4 за серпень?

У таблиці 6 Звіту за формою № Д4 відпускні відображають окремим рядком. При цьому якщо вся сума відпускних нараховується в місяці виходу у відпустку, то згідно з п. 9 розд. IV Порядку формування та надання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435) відпускні, нараховані за різні місяці, відображають в окремих рядках у сумі, що припадає на дні відпустки конкретного місяця. Наприклад, якщо працівнику в липні нараховано заробітну плату та відпускні, частина яких припадає на липень, а частина — на серпень, то в таблиці 6 ці виплати відображають у трьох рядках:

— у першому — заробітну плату за липень;

— у другому — відпускні за липень;

— у третьому — відпускні за серпень.

При цьому врахуйте, що відпускні відображають з кодом типу нарахувань «10» (графа 10).

Але як бути, якщо відпускні, що припадають на 2 місяці, відобразили в одному рядку, зазначивши при цьому у графі 11 «07.2016»? Звичайно ж, таку помилку слід виправити, адже вона призведе до викривлення персоніфікованих даних працівника і може негативно позначитися на розмірі пенсій, страховому стажі. Крім того, така помилка може призвести до необхідності виконання вимог ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI про нарахування ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати. Адже якщо не відобразити суму відпускних, які припадають на серпень, то може виявитися так, що зарплата за відпрацьовані дні серпня виявиться менше мінімальної. А отже, доведеться додатково платити ЄСВ з різниці між нарахованою серпневою зарплатою і МЗП за цей місяць.

Як же можна виправити таку помилку?

На жаль, у Порядку № 435 немає чіткого механізму її виправлення. Тому виправляти таку помилку доведеться логічно, але все ж не порушуючи чинного законодавства.

При цьому пам’ятайте, що п. 9 розд. IV Порядку № 435 допускається внесення від’ємних значень тільки у випадках відображення:

— сум перерахунку заробітку (доходу), пов’язаних з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, і допомоги по вагітності та пологах, нарахованих у попередніх періодах;

сторнованих сум відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності і допомоги по вагітності та пологах.

Тому щоб виправити відпускні, нараховані за 2 місяці відпустки, але показані в одному рядку, у таблиці 6 ЄСВ-звіту за серпень 2016 року заповніть:

— рядок із сумою відпускних, що припадають на серпень, але помилково відображених за липень. При цьому у графі 10 зазначте код типу нарахувань «10», у графі 11 — місяць і рік, за який нараховано відпускні («07.2016»), у графах 17 і 18 — суму відпускних зі знаком «мінус» (-1400,00), у графі 21 — суму ЄСВ, нарахованого на суму відпускних зі знаком «мінус» (-308,00);

— рядок із сумою відпускних, що припадають на серпень. При його заповненні зазначте у графі 10 код типу нарахувань «10», у графі 11 — місяць і рік, за який нараховано відпускні («08.2016»), у графах 17 і 18 — суму відпускних за серпень (1400,00), в графі 21 — суму ЄСВ, нарахованого на суму відпускних (308,00).

Як буде заповнена таблиця 6 ЄСВ-звіту, покажемо на рисунку нижче.

Фрагмент заповнення таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за серпень 2016 року

Що стосується таблиці 1 Звіту за формою № Д4, то коригування відпускних, відображене в таблиці 6, не вплине на сумові показники таблиці 1.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити