Теми статей
Обрати теми

Щодо виплати пенсії працюючим пенсіонерам

Міністерство соціальної політики України
Лист від 25.07.2016 р. № 885/039/97-16

<…>

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII внесено зміни, зокрема, до статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Статтею 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016, особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016 року, посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») у період служби в органах місцевого самоврядування пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються.

Виплата пенсії поновлюється після звільнення з роботи.

На сьогодні Міністерством опрацьовуються пропозиції щодо скасування обмеження виплати пенсій для ветеранів військової служби у період служби в органах місцевого самоврядування.

Заступник директора Департаменту — начальник відділу В. Кудін

Коментар редакції

Посадовим особам ОМС — працюючим пенсіонерам пенсія не належить

У 2016 році ПФУ продовжує економити на працюючих пенсіонерах. Зазначимо, що для 2016 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. № 911-VIII (див. «ОП», 2016, № 1, с. 15) запроваджено обмеження щодо виплати пенсій певному колу працюючих пенсіонерів.

Якщо для одних категорій працівників урізано сам розмір пенсії (85 % від призначеної пенсії, якщо її розмір перевищує 150 % прожиткового мінімуму, установленого для осіб, які втратили працездатність, але не менше зазначеного розміру прожиткового мінімуму), то для інших — при роботі на певних посадах виплата пенсії й зовсім під забороною.

Так, згідно зі ст. 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92 р. № 2262-XII з 01.01.2016 р. по 31.12.2016 р. пенсії та щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються в період, коли особа працює на посадах і на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів». При цьому таке пенсійне обмеження не стосується:

— інвалідів I і II груп;

— інвалідів війни III групи;

ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551).

Зауважте, у цій нормі не зазначено Закону про службу в органах місцевого самоврядування (далі — ОМС). Водночас Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III містить власні приписи щодо обмеження пенсійних виплат. Так, у ч. 7 ст. 21 цього Закону зауважено: «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються».

Увага! Якщо працюючий пенсіонер є посадовою особою в ОМС, то йому пенсію не виплачують. Виняток інваліди I і II груп, інваліди війни III групи і учасники бойових дій, особи, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону № 3551.

Як бачимо, до кола осіб, на яких не поширюється вимога про те, що при роботі в ОМС посадовою особою пенсія не виплачується, ветеранів військової служби не включено. А це означає, що згідно з чинним законодавством працюючому пенсіонеру — ветерану військової служби, який обіймає посаду в ОМС, що належить до посадових осіб ОМС, пенсія не виплачується.

Зі свого боку Мінсоцполітики опрацьовує пропозиції для усунення такої соціальної несправедливості щодо ветеранів військової служби в період служби в ОМС. Чи приведуть міністерські старання до прийняття потрібних законодавчих норм — покаже час.

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці (e-mail: [email protected])

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі