(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/7
Оплата праці
Оплата праці
Серпень , 2017/№ 16/1

Визначаємо тривалість робочого тижня для працівників клініко-діагностичної лабораторії

http://tinyurl.com/y3sdmd4u
Якою має бути тривалість робочого тижня працівників клініко-діагностичної лабораторії центру служби крові, що проводять діагностичні дослідження серологічним та молекулярно-генетичним методом на віруси ВІЛ, гепатитів В і С та сифіліс? Чи необхідно проводити атестацію робочих місць цих працівників?

Статтею 51 КЗпП передбачено, що для медичних працівників установлено скорочену тривалість робочого часу.

У наказі МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 р. № 319 встановлено конкретні норми робочого часу для медичних працівників, які працюють у нормальних умовах праці. Так, робочий тиждень тривалістю 38,5 годин установлено для працівників клінік, лабораторій та інших структурних підрозділів охорони здоров’я, які функціонують у складі науково-дослідних інститутів та вищих навчальних закладів ІІІ — ІV рівнів акредитації та працюють у нормальних умовах праці (п.п. 1.1 п. 1 зазначеного наказу).

Для працівників, які працюють у шкідливих умовах, скорочена норму робочого часу визначена у Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженому постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 163. У розд. 30 цього Переліку

для працівників лабораторій установлено право на скорочений робочий тиждень тривалістю 36 годин.

Скорочена тривалість робочого тижня встановлюється працівникам закладу у колективному договорі залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою КМУ від 01.08.92 р. № 442 (ср. 025069200). Підтвердження цього права працівнику можливе тільки при віднесенні його робочого місця до категорії із шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці (п. 9 Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Мінпраці від 23.03.2001 р. № 122).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
працівники клініко-діагностичної лабораторії, тривалість робочого тижня, атестація робочих місць додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті