(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2017/№ 3

Новини та події

Підвищення окладів посадовим особам ОМС — на підході

Кабмін нарешті ініціює підвищення посадових окладів посадовим особам органів місцевого самоврядування (ОМС). Відповідний проект змін до постанови КМУ від 09.03.2006 р. № 268 з’явився для ознайомлення та обговорення на сайті СПО об’єднань профспілок, НТСЕР (http://spo.fpsu.org.ua/na-obgovorenni-v-spo/3034-proekt-postanovi-kmu-pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kmu-vid-9-03-2006r-268-ta-viznannya-takimi-shcho-vtratili-chinnist-deyakikh-postanov-kmu-shchodo-oplati-pratsi).

У ньому пропонують викласти в новій редакції додатки 48 — 54, в яких визначено схеми посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату місцевих рад. Згідно з проектом найменший посадовий оклад у розмірі 2000 грн. буде встановлено для спеціаліста апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів у населених пунктах з чисельністю населення до 3 тис. і від 3 тис. і до 7,5 тис. осіб (додаток 54).

Нагадаємо: останнє підвищення окладів посадових осіб ОМС відбулося в грудні 2015 року.

Додаткове навантаження у держслужбовців: кому і як Оплатити

Мінсоцполітики в листі від 15.11.2016 р. № 1571/13/84-16 роз’яснило, як оплачувати додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця або за вакантною посадою.

Вказані виплати передбачені ст. 50 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889). Порядок їх установлення такий: безпосередній керівник держслужбовця з додатковим навантаженням подає відповідне подання керівникові держслужби, який приймає остаточне рішення про встановлення виплати за додаткове навантаження.

Нагадаємо, що розмір виплати за додаткове навантаження визначається таким чином:

— 50 % посадового окладу тимчасово відсутнього держслужбовця — за виконання обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця (п. 3 ст. 52 Закону № 889);

— за рахунок економії фонду посадового окладу за посадою — за виконання обов’язків за вакантною посадою держслужбовця (п. 4 ст. 52 Закону № 889). Якщо обов’язки за вакантною посадою розподілені між декількома держслужбовцями, то виплата за додаткове навантаження визначається пропорційно навантаженню.

Крім того, Мінсоцполітики вказало, що керівнику структурного підрозділу (його заступнику) у зв’язку з виконанням обов’язків відсутнього держслужбовця цього підрозділу на час його відсутності установлення вказаних виплат не передбачене. Справа в тому, що держслужбовець — керівник структурного підрозділу (заступник керівника) розподіляє обов’язки між працівниками, координує і контролює їх роботу, несе відповідальність за якісне виконання ними завдань та обов’язків, а також надає методичну допомогу працівникам для виконання цих завдань та обов’язків. Тобто він повинен володіти знаннями, уміннями та навичками, необхідними для виконання завдань, покладених на цей підрозділ.

Лікарняний за період відпустки за «свій рахунок» у зоні АТО не оплачують

ФСС з ТВП у листі від 17.11.2016 р. № 2.4-46-2015 розглянув питання оплати лікарняного листа в період перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати на період проведення АТО у відповідному населеному пункті. Вказану відпустку надають на підставі п. 18 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504-96/ВР за бажанням працівника в обов’язковому порядку на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більше 7 к. дн. після ухвалення рішення про припинення АТО.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

У зв’язку з цим Фонд зазначив, що допомога по тимчасовій непрацездатності працівникові за час його хвороби, яка припадає на період перебування у відпустці без збереження заробітної плати, у тому числі у зазначеному випадку, не надається.

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Оплата праці» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Оплата праці» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Оплата праці»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.