(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
  • № 23
  • № 22/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/12
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2017/№ 3

Поважна причина припадає тільки на робочі дні, а на вихідні — ні — увесь місяць виключаємо з розрахункового періоду

Працівниця принесла лікарняний лист за період хвороби з 25 січня по 3 лютого 2017 року. У розрахунковому періоді (січень — грудень 2016 року) їй було нараховано такі виплати:
— за січень — квітень 2016 року — зарплата — 14000 грн.;
— у травні 2016 року нарахувань не було,оскільки немає відпрацьованих днів:
• 1, 2, 9 травня — святкові дні; 3, 7, 8 — вихідні дні;
• з 4 по 6 травня оформлено відпустку без збереження зарплати;
• з 10 по 31 травня співробітниця хворіла;
— за червень 2016 року — лікарняні травня — 2200,50 грн., зарплата червня — 3500 грн.;
— за липень — грудень 2016 року — зарплата —21000 грн.
Загальний страховий стаж працівниці — більше 8 років.
Як розрахувати лікарняні? Чи виключається з розрахункового періоду весь травень як невідпрацьований з поважних причин? (запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)

Так, увесь місяць (травень) виключається з розрахункового періоду.

Перейдемо до пояснення нашої відповіді. Але спочатку для зручності занесемо усі вихідні дані запитання в таблицю.

Розрахунковий період (12 місяців, що передують місяцю хвороби)

Вид нарахувань

Сума, грн.

Січень — квітень 2016 року

Зарплата

14000,00

Травень 2016 року

Червень 2016 року

Лікарняні за травень 2016 року, нараховані в червні 2016 року

2200,50

Зарплата

3500,00

Липень — грудень 2016 року

Зарплата

21000,00

Для вирішення цього питання традиційно треба звернутися до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266). Так, відповідно до п. 3 цього Порядку середньоденна зарплата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості (період перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин:

— тимчасова непрацездатність;

— відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;

— відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;

— відпустка без збереження заробітної плати.

Важливо! Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), у яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Тепер подивимося, яка ситуація з відпрацьованими днями склалася у працівниці в травні 2016 року. На травень припали такі періоди:

— відпустка без збереження заробітної плати (з 4 по 6 травня);

— тимчасова непрацездатність (з 10 по 31 травня);

— святкові і вихідні дні (з 1 по 3 і з 7 по 9 травня), на які періоди хвороби і відпустки «за власний рахунок» не припадали.

Виходить, що у працівниці в травні немає жодного відпрацьованого дня. Але цього місяця є святкові і вихідні календарні дні, на які не припадають поважні причини (ані відпустка «за власний рахунок», ані тимчасова непрацездатність).

Виникає запитання: виключити треба повністю цей місяць (з 1 по 31 травня) або ж тільки ті календарні дні, на які припадають період хвороби і відпустка без збереження зарплати?

Формально, з положень п. 3 Порядку № 1266 випливає, що треба виключити весь травень. До речі, це підтверджують і фахівці Мінсоцполітики у листі від 13.10.2016 р. № 334/18/99-16 (див. «ОП», 2016, № 21, с. 6).

У ньому вказано: якщо застрахована особа повний календарний місяць (з першого до першого числа) жодного дня не відпрацювала з поважних причин, то цей місяць виключається з розрахункового періоду.

Висновок: Травень виключається з розрахункового періоду повністю, оскільки в ньому немає відпрацьованих днів (з поважних причин).

Перейдемо до розрахунків.

Переробимо таблицю вихідних даних відповідно до зроблених висновків.

* Виключені як виплати, які не беруть участі в розрахунку середньоденної заробітної плати для визначення суми лікарняних.

Розрахуємо середньоденну зарплату:

38500 : 335 = 114,93 (грн.).

Розрахуємо денну виплату:

114,93 х 100 % (стаж більше 8 років) = 114,93 (грн.).

Розрахуємо суму лікарняних:

114,93 х 10 = 1149,30 (грн.),

у тому числі:

— за перші п’ять календарних днів хвороби:

114,93 х 5 = 574,65 (грн.);

за рахунок коштів ФСС з ТВП:

114,93 х 5 = 574,65 (грн.).

лікарняні додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті