(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 4
  • № 3
  • № 2/1
  • № 2
  • № 1
  • № 24/1
  • № 24
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/11
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2017/№ 4/1

Щодо відпускних за навчальну відпустку при звільненні посеред цієї відпустки

Лист від 28.12.2016 р. № 1820/0/101-16/284

У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і повідомляється.

Відповідно до параграфа 2 статті 7 Конвенції № 132 «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)», ратифікованої Законом України від 29.05.2001 року № 2481-III, суми, що належать до виплати за час відпустки, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця.

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

Таким чином, у зазначений строк має виплачуватися заробітна плата за час всіх видів відпусток, передбачених статтею 4 Закону, в тому числі і за час додаткової відпустки у зв’язку з навчанням.

Статтею 22 Закону передбачено, що у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Оскільки навчальна відпустка, на відміну від щорічної, надається протягом навчального, а не робочого року, незалежно від відпрацьованого в році часу, норми статті 22 Закону в даному випадку не застосовуються.

Тому якщо працівник під час оплаченої навчальної відпустки написав заяву про звільнення до її закінчення, не вбачається правових підстав для відрахування коштів за частину невикористаної відпустки.

Директор Департаменту О. Товстенко

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

Працівник звільняється посеред навчальної відпустки: «міністерський» погляд на долю відпускних

У листі, що коментується, Мінсоцполітики надало обґрунтовані роз’яснення на запит нашої редакції, суть якого зводиться до наступного: «Працівник, перебуваючи у навчальній відпустці для здачі сесії у зв’язку із навчанням у виші заочно, звільняється на підставі ст. 38 КЗпП (за власним бажанням за наявності поважної причини). При цьому трудовий договір із ним розривається до закінчення навчальної відпустки, за усі дні якої він уже отримав відпускні. Чи необхідно при проведенні остаточного розрахунку із цим працівником утримати з нього оплату за дні навчальної відпустки, які припадають на період після звільнення.

Давайте і ми розберемо наведену ситуацію.

Спочатку згадаємо про норму ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504/96): зарплата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за 3 дні до її початку. У листі, що коментується, наголошено: у вказаній нормі не конкретизований вид відпустки, а тому цей припис стосується усіх оплачуваних відпусток, у тому числі і навчальної. Тож цілком закономірно, що на початок додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку із навчанням у виші у працівника «на руках» уся сума відпускних за період цієї відпустки.

Проте далі події розгортаються геть нестандартно. Працівник звільняється посеред навчальної відпустки, не скориставшись усіма днями цієї відпустки. При цьому відпускні йому виплачено за усі дні навчальної відпустки. Чи утримувати з нього оплату за дні навчальної відпустки, якими він так і не скористався через звільнення?

Питання утримання відпускних із зарплати працівника при звільненні урегульовано ст. 22 Закону № 504/96:

«У разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року».

Підкреслимо, що у наведеній нормі не йдеться про вид відпустки. Але у ст. 22 Закону № 504/96 вказано про відрахування відпускних за наперед надані дні відпусток, надання яких прив’язано до робочого року. Відомо, що у прив’язці до робочого року надається лише щорічна відпустка (крім щорічної додаткової відпустки за стаж держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування тощо).

Тоді як навчальну відпустку, зазначену у пп. 1 і 2 ч. 1 та ч. 4 ст. 15 Закону № 504/96 (у тому числі працівникам-заочникам для здачі сесії у виші), надають упродовж навчального року ( ч. 6 ст. 15 Закону № 504/96). Отже, надання додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку із навчанням у виші жодним чином не пов’язано із тривалістю відпрацьованого часу працівником протягом робочого року. Саме тому норма ст. 22 Закону № 504/96 не поширюється на навчальну відпустку. Про це справедливо відзначено у листі, що коментується.

Увага! Якщо працівник звільняється під час навчальної відпустки, то здійснювати відрахування оплати за невикористані дні цієї відпустки не вбачається правових підстав.

Тобто у результаті «на руках» у працівника так і залишаться кошти за всі дні навчальної відпустки, надані і оплачені згідно з відповідним наказом роботодавця.

До речі, висновок, наведений у листі, що коментується, справедливий і для інших видів оплачуваних відпусток, надання яких не прив’язано до робочого року. Так, відрахування оплати за невикористані дні відпустки не здійснюють, якщо працівник звільняється під час, зокрема, додаткової відпустки учасникам бойових дій і інвалідам війни ( ст. 162 Закону № 504/96), соціальної відпустки на дітей ( ст. 19 Закону № 504/96).

Таким чином, по суті норма ст. 22 Закону № 504/96 стосується лише щорічних відпусток — основної і додаткових (крім щорічної додаткової відпустки за стаж держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування тощо).

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці (e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)

навчальна відпустка, відпускні, звільнення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ми сподіваємося, що ця стаття була для Вас корисною.

Щоб отримати можливість читати журнал «Оплата праці» повністю в будь-який час і з будь-якого носія, просто оформіть передплату на видання!

 

Передплата на «Оплата праці» це:

  • доступ до всіх номерів журналу та фахової літератури в будь-який час
  • читання журналу з будь-яких електронних носіїв
  • можливість обговорювати і ставити запитання експертам редакції абсолютно безкоштовно.

Передплатити «Оплата праці»

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.