(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10/1
  • № 10
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/12
Оплата праці
Оплата праці
Червень , 2017/№ 12

Дитячий лікар-невролог: визначаємо розмір надбавки за напруженість у роботі

Наказом МОЗ від 11.10.93 р. № 214 для лікарів-неврологів, які ведуть амбулаторний прийом дітей з ураженою нервовою системою та дітей-інвалідів, передбачено виплату надбавки за напруженість у роботі в розмірі не менше 30 % схемного посадового окладу. При цьому про виплату надбавки за напруженість у роботі у розмірі до 50 % посадового окладу також ідеться в Умовах оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519. В якому розмірі слід виплачувати надбавку за напруженість у роботі лікарю-неврологу дитячого неврологічного кабінету центру первинної медико-санітарної допомоги?

Почнемо з наказу МОЗ «Про удосконалення неврологічної допомоги дітям в Україні» від 11.10.93 р. № 214 (далі — наказ № 214). У п.п. 1.8 пропозицій, наведених з метою вжиття заходів до виконання цього наказу, вказано: лікарям-неврологам, які ведуть амбулаторний прийом дітей з ураженням нервової системи та дітей-інвалідів, встановлюється надбавка за напруженість у роботі у розмірі не менше 30 % схемного посадового окладу.

Проте наказ № 214 не зареєстровано у Мін’юсті, а положення, вказані у вищезгаданому підпункті, викладені лише як пропозиції. Враховуючи це, відзначимо, що наказ № 214 у частині оплати праці не застосовується.

При оплаті праці працівників закладів охорони здоров’я застосовуються Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджені спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519). Цей наказ зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.10.2005 р. за № 1209/11489 і є обов’язковим для застосування при нарахуванні заробітної плати працівникам галузі охорони здоров’я.

Згідно з п. 4.4 Умов № 308/519 працівникам можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), за складність, напруженість у роботі в розмірі до 50 % посадового окладу. Зазначені надбавки встановлюються працівникам у межах фонду оплати праці.

Висновок: Лікарю-неврологу дитячого неврологічного кабінету центру первинної медико-санітарної допомоги може бути встановлено надбавку за напруженість у роботі в розмірі до 50 % посадового окладу відповідно до п. 4.4 Умов № 308/519.

лікар, надбавка за напруженість у роботі додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті