(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 22
  • № 21
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 18/1
  • № 18
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/12
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2017/№ 22/1

Щодо ведення особових карток посадових осіб місцевого самоврядування

Лист від 09.06.2017 р. № 5263/13-17

Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло <…> звернення <…> щодо порядку ведення особових справ та карток посадових осіб місцевого самоврядування <…>.

Форма № П-2ДС «Особова картка», затверджена наказом Міністерства статистики України від 26 грудня 1995 року № 343 <…>, заповнювалася на службовців, які підпадали під дію 3акону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII.

Вказаний наказ втратив чинність на підставі наказу Державної служби статистики України від 26 серпня 2016 року № 154 <…>.

Статтею 37 3акону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — 3акон) передбачено, що стосовно кожного державного службовця ведеться особова справа, складовою якої є особова картка встановленого зразка.

Порядок ведення та зберігання особових справ державних службовців, затверджений наказом Національного агентства України з питань державної служби від 22 березня 2016 року № 64 <…>, визначає вимоги щодо ведення та зберігання особових справ державних службовців, а також перелік документів, з яких формуються особові справи.

Відповідно до вимог статті 37 Закону НАДС наказом від 5 серпня 2016 року № 156 <…> затвердило форму Особової картки державного службовця.

Згідно зі статтею 3 Закону дія Закону не поширюється, зокрема, на посадових осіб місцевого самоврядування.

Отже, Порядок ведення та зберігання особових справ державних службовців та форма Особової картки державного службовця не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування.

Разом із тим статтею 9 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадова особа місцевого самоврядування має право, зокрема, у порядку і в межах, встановлених законом, отримувати інформацію щодо матеріалів своєї особової справи та ознайомлюватися з іншими документами, що стосуються проходження нею служби в органах місцевого самоврядування.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» від 25 березня 2016 року № 246 передбачено, що Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169, застосовується під час прийняття на службу в органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до пункту 13 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 169, особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії державного органу, в якому проводиться конкурс, зокрема, заповнену особову картку (форма П-2ДС) з відповідними додатками.

У зв’язку із цим НАДС рекомендує при формуванні особової справи посадової особи місцевого самоврядування використовувати Порядок ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, який був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року № 731, а також використовувати форму особових карток, яка була затверджена наказом Міністерства статистики України від 26 грудня 1995 року № 343.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

Заступник голови А. Заболотний

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

За якою формою вести особову картку посадових осіб місцевого самоврядування: відповідає Нацдержслужба

До 01.05.2016 р. і для держслужбовців, і для посадових осіб місцевого самоврядування при веденні особових карток використовували форму П-2ДС, затверджену наказом Мінстату від 26.12.95 р. № 343. Цю форму було розроблено під дію старого Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII.

Однак ситуація змінилася із набранням чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу), тобто с 01.05.2016 р. Річ у тім, що під цей новий Закон розроблено власну підзаконну нормативно-правову базу. Зокрема, наказом Нацдержслужби від 05.08.2016 р. № 156 (далі — наказ № 156) затверджено нову форму особової картки державного службовця.

Проте дія Закону про держслужбу не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування (п. 11 ч. 3 ст. 3 Закону про держслужбу). Через це і нову підзаконну нормативну базу, розроблену під цей новий Закон про держслужбу, недопустимо використовувати щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Виходить, що нову форму особової картки державного службовця, затверджену наказом № 156, не можна застосовувати щодо посадових осіб місцевого самоврядування. Про це відзначено у листі, що коментується.

Разом із тим зараз не існує форми особової картки, спеціально розробленої для посадових осіб місцевого самоврядування. А форма П-2ДС визнана такою, що втратила чинність згідно з наказом Держстату від 26.08.2016 р. № 154.

За якою формою вести особову картку посадових осіб місцевого самоврядування? У листі, що коментується, Нацдержслужба рекомендує використовувати форму П-2ДС.

Справа у тому, що зараз на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затверджений постановою КМУ від 15.02.2002 р. № 169 (ср. 025069200). Так ось у п. 13 цього Порядку серед пакету документів, які треба подавати для участі у конкурсі, вказано форму П-2ДС. У той же час форма П-2ДС існує лише в одній редакції, що втратила чинність. Однак, враховуючи таку неоднозначну ситуацію, Нацдержслужба не проти застосування форми П-2ДС як рекомендаційної.

Дійсно, форма П-2ДС визнана такою, що втратила чинність. Проте через відсутність альтернатив, на нашу думку, доцільно взяти за основу форму П-2ДС для ведення особових карток посадових осіб місцевого самоврядування.

Скоріше за все такої рекомендації Нацдержслужби доведеться дослухатися аж до прийняття нового Закону про службу в органах місцевого самоврядування (проект Закону від 30.03.2015 р. № 2489), який й досі, на жаль, все ще очікує свого часу.

Крім того, у листі, що коментується, Нацдержслужба також відзначає: на посадових осіб місцевого самоврядування не поширюється розроблений під новий Закон про держслужбу Порядок ведення та зберігання особових справ державних службовців, затверджений наказом Нацдержслужби від 22.03.2016 р. № 64. Тому Нацдержслужба при формуванні особової справи посадової особи місцевого самоврядування рекомендує використовувати Порядок ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затверджений постановою КМУ від 25.05.98 р. № 731, який також визнано таким, що втратив чинність.

Людмила БЄЛЄВЦОВА, експерт з питань оплати праці

місцеве самоврядування, посадові особи, особові картки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті