(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/10
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2017/№ 22

Щодо порядку видачі документів, які засвідчують тимчасову втрату працездатності громадян

http://tinyurl.com/y6mnwqx4
Лист від 12.06.2017 р. № 3.04.02-Н-7698/6898-зв

<…>

Порядок видачі в медичних закладах документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, визначений інструкцією, яка затверджена наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян».

Порядок проведення експертизи тимчасової непрацездатності визначено Положенням про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженим наказом МОЗ України від 09.04.2008 р. № 189, яким передбачено рівні проведення експертизи тимчасової непрацездатності громадян.

Роботодавець має право перевірити правомірність видачі листка непрацездатності. Для цього йому необхідно зробити запит до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласної, Київської міської державної адміністрації, у підпорядкуванні якого знаходиться заклад охорони здоров’я, який видавав листок непрацездатності.

<…>

КОМЕНТАР РЕДАКЦІЇ

Чи «справжній» лікарняний?: Мінохоронздоров’я говорить — можна перевірити!

Завдання у роботодавця не з легких. На нього покладені серйозні функції. Потрібно виступити як роботодавець: заплатити зарплату. Потім побути податковим агентом: обкласти зарплату податками і відзвітувати. Але і це ще не все. Оскільки усі працівники, які уклали трудовий договір з роботодавцем, автоматично стають застрахованими особами, то такий роботодавець так само — автоматично — стає його страхувальником.

До чого ми ведемо? А до того, що виступаючи як страхувальник, роботодавець несе відповідальність не лише за своєчасне і правильне забезпечення працівника страховими виплатами. Окрім цього, він повинен перевіряти документи, що надають право працівникові на ці виплати. Про це і пише нам Мінохоронздоров’я.

Ваш працівник приніс лікарняний лист, але ви сумніваєтеся в тому, чи правомірно він виданий? Ви маєте право це перевірити. Усе, що потрібно, — це зробити запит у структурний підрозділ з питань охорони здоров’я, у підпорядкуванні якого перебуває медустанова, що видала цей лікарняний лист.

Підтвердивши або спростувавши законність походження такого лікарняного, роботодавець в особі комісії із соціального страхування в праві вирішувати, оплачувати його або ні.

Крім того, додамо, що якщо йдеться про оплату лікарняного з підкресленою причиною непрацездатності — виробнича травма або профзахворювання, то медустанова — це не єдина структура, куди ви можете звернутися із запитом.

Згідно з п. 44 Порядку розслідування й обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 р. № 1232, лікувально-профілактичні установи, установи судово-медичної експертизи, органи внутрішніх справ та інші органи зобов’язані безкоштовно надавати за запитом голови спеціальної комісії матеріали і висновки щодо нещасного випадку (детальніше на цю тему див. «ОП», 2017, № 15, с. 20 і 27).

Тож якщо є сумніви — перевіряйте! Не варто оплачувати всі лікарняні «наосліп».

Олена ОГАЙ, експерт з питань оплати праці

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
тимчасова втрата працездатності, посвідчуючі документи, порядок видачі документів, листок непрацездатності, перевірка лікарняного, запит додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті