(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/16
Оплата праці
Оплата праці
Квітень , 2018/№ 8

Штраф за заниження суми індексації працівникові

http://tinyurl.com/y45ldz3h
Бухгалтер неправильно розрахував суму індексації працівникові, внаслідок чого вона виявилася заниженою. Які штрафні санкції загрожують роботодавцеві за це порушення, виявлене інспектором праці під час інспекційного відвідування?

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР норми і гарантії в оплаті праці, передбачені ч. 1 цієї статті і КЗпП, є мінімальними державними гарантіями.

Необхідність проведення індексації у встановленому законодавством порядку визначена в ст. 95 КЗпП.

Таким чином, ненарахування індексації є порушенням мінімальних державних гарантій в оплаті праці і тягне за собою фінансову відповідальність у розмірі 10 мінімальних заробітних плат (на сьогодні — 37230 грн.) за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення (див. абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Окрім цього, відповідно до ч. 1 і 2 ст. 41 КпАП на посадових осіб і підприємця може бути накладений адмінштраф.

Штрафи за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці накладаються завжди незалежно від виконання роботодавцем припису інспектора праці за результатами інспектування (п. 29 Порядку № 295*).

* Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 26.04.2017 р. № 295.

У ситуації, що розглядається, роботодавець нарахував працівникові індексацію. Але неправильне застосування положень Порядку № 1078** привело до заниження її суми.

** Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

Таке правопорушення слід кваліфікувати як порушення інших вимог трудового законодавства (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП), за яке передбачається штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (на сьогодні — 3723 грн.).

Пунктом 27 Порядку № 295 визначено, що в разі наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об’єкта відвідування (у разі їх надходження) інспектор праці проводить аналіз матеріалів інспекційного відвідування або невиїзного інспектування, за результатами якого вносить припис та/або вживає заходів до притягнення винного в допущенні порушень посадовою особою до встановленої законом відповідальності.

Відповідно до п. 28 Порядку № 295 у разі виконання припису у встановлений у ньому строк заходи із притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності не застосовуються.

Таким чином, якщо роботодавець усуне недоліки, які були виявлені інспектором праці (донарахує суму індексації працівникові), у встановлений у приписі строк, то ні фінансові санкції до роботодавця, ні адміністративні штрафи до його посадових осіб застосовуватися не будуть.

А ось якщо роботодавець проігнорує вимоги припису, то до фінансових санкцій відповідно до абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП і адмінштрафу за ст. 41 КпАП його посадові особи отримають ще й адмінштраф за ст. 1886 КпАП за невиконання законних вимог інспектора Держпраці.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
індексація зарплати, заниження суми індексації, штрафні санкції, інспекційне відвідування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті