Визначаємо тривалість щорічної відпустки для помічника вихователя дитсадка

Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Чи має право помічник вихователя закладу дошкільної освіти на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день?

Відповідно до ч. 4 ст. 30 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III помічникам вихователів закладів дошкільної освіти надається відпустка тривалістю 28 календарних днів.

Разом із тим ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР установлено, що щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам з ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

При цьому додатком № 1 до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 — 2020 роки (далі — Галузева угода) затверджено Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти і науки України, яким може надаватися додаткова відпустка. До цього переліку включено посаду помічника вихователя.

Підпунктом 5.3.10 Галузевої угоди рекомендовано забезпечити надання додаткових відпусток працівникам із ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективними договорами на підставі Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем.

Рекомендаціями щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затвердженими наказом Мінпраці від 10.10.97 р. № 7 (далі — Рекомендації № 7), передбачено: конкретна тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором за кожним видом робіт, професій та посад чи трудовим договором як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу.

Слід відзначити: ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у цьому випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але й колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням) (п. 1 Рекомендацій № 7).

Ненормований робочий день не застосовується до працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем*. Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого тижня, ненормований робочий день може застосовуватись (п. 2 Рекомендацій № 7).

* Щодо можливості надання щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день працівникам з неповним робочим днем див. у спецвипуску «ОП», 2017, № 22/1, с. 3. — Прим. ред.

Отже, щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці у зв’язку з роботою помічника вихователя в умовах ненормованого робочого дня тривалістю до 7 календарних днів може надаватися, якщо це передбачено колективним чи трудовим договором (угодою). Додаткова відпустка за ненормований робочий день помічникам вихователів надається понад тривалість відпустки 28 календарних днів.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі