Коли настає право на індексацію зарплати

В обраному У обране
Друк
Болохова Тетяна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Листопад, 2018/№ 21
На підприємстві у жовтні 2018 року було підвищено посадові окладі працівникам. Коли виникне право на поточку індексацію зарплати для таких працівників?

Роботодавець підвищив оклади своїм працівникам… Як довго не буде індексації зарплати? Усе залежить від «базового» місяця і від того, коли приріст ІСЦ* наростаючим підсумком перевищить поріг індексації.

* Індекс споживчих цін.

Так, коефіцієнт індексації (приріст ІСЦ) розраховують наростаючим підсумком на основі щомісячних індексів споживчих цін, що публікуються Держстатом, до перевищення встановленого порога індексації (103 %). У свою чергу, точкою відліку для його обчислення є місяць підвищення окладу (тарифної ставки, відрядних розцінок) працівника, тобто «базовий» місяць. Цього місяця значення ІСЦ приймають за 1 або 100 %, а приріст розраховують з місяця, що настає за «базовим».

АЛЕ! Право на індексацію в умовах інфляції в загальному випадку може виникнути тільки на третій місяць після підвищення окладу. Пояснимо, звідки це випливає (див. таблицю нижче).

Місяць

Подія

Дія

«Базовий»

Підвищили оклад

Не індексуємо

Перший після «базового»

Індекс інфляції за цей місяць братиме участь у розрахунках. Але він буде відомий тільки в наступному місяці

Не індексуємо

Другий після

«базового»

Опубліковано індекс інфляції за перший місяць після «базового». Його порівнюють зі встановленим порогом індексації (103 %)

Не індексуємо

Третій після

«базового»

З 1-го числа місяця, що настає за місяцем публікації індексу інфляції за перший місяць після «базового», може виникнути право на індексацію, за умови, що приріст ІСЦ перевищить поріг 103 %

Індексуємо, якщо виникло право

Таким чином, право на індексацію зарплати може виникнути у працівника щонайменше на третій місяць після місяця підвищення окладу та й то за умови, що приріст індексу споживчих цін наростаючим підсумком перевищить поріг індексації (103 %).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити