(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/19
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2018/№ 21

Підвищили оклад — чи зміниться «базовий» місяць

http://tinyurl.com/y4vdd2hy
На підприємстві у вересні 2018 року були підвищені оклади працівникам. Чи впливає таке підвищення на індексацію заробітної плати? На який місяць орієнтуватися для розрахунку коефіцієнтів індексації?

Щоб без помилок проіндексувати зарплату, насамперед потрібно правильно визначити «базовий» місяць — свого роду точку відліку, від якої відштовхуються для обчислення коефіцієнтів індексації. Що із цього приводу говорить Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), — основний документ у порядку проведення індексації?

УВАГА!

У місяці підвищення посадового окладу (тарифної ставки) індекс споживчих цін (далі — ІСЦ) приймають за 1 або 100 %. Для подальшої індексації ІСЦ обчислюють наростаючим підсумком з наступного місяця після місяця такого підвищення.

Це передбачено абз. 1 та 2 п. 5 Порядку № 1078.

Інакше кажучи, точкою відліку для обчислення ІСЦ з метою проведення індексації («базовим» місяцем) є місяць підвищення посадового окладу (тарифної ставки). Цього місяця значення ІСЦ набувають за 1 або 100 %, а приріст ІСЦ розраховують із місяця, що настає за «базовим». При цьому нарахування індексації проводиться в місяці, що настає за місяцем, в якому був офіційно опублікований індекс інфляції (пп. 3 та 4 ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII, п. 11 Порядку № 1078).

Це означає, що місяць підвищення окладу (ставки) завжди є «базовим» місяцем із метою індексації зарплати. Проте коли настане право на індексацію зарплати, а також яким буде коефіцієнт індексації, залежить від розміру приросту ІСЦ.

Приклад. Працівнику у вересні 2018 року підвищили посадовий оклад до 4500 грн. (до цей розмір окладу складав 4000 грн., останнє підвищення — у січні 2018 року). Інших доплат і надбавок немає.

Вересень 2018 року є місяцем підвищення посадового окладу, так званим «базовим» місяцем. Причому незалежно від суми підвищення окладу. Сам факт підвищення посадового окладу буде підставою для зміни старого «базового» місяця (січень 2018 року) на новий — вересень 2018 року. Обчислення ІСЦ для поточної індексації здійснюватимуть із жовтня 2018 року — місяця, який настає за місяцем підвищення окладу.

Право на індексацію зарплати для «базового» вересня 2018 року може настати тільки в грудні 2018 року і тільки за умови, що індекс інфляції за жовтень 2018 року, який впливає на грудневу індексацію, перевищить поріг індексації 103 %.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
індексація зарплати, підвищення окладу, право на індексацію, індекс споживчих цін, базовий місяць, індекс інфляції, коефіцієнти індексації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті