Теми статей
Обрати теми

Компенсація зарплати: виплата боргів у квітні 2019 року

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Квітень, 2019/№ 8
Друк
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то при виплаті такої заборгованості він зобов’язаний нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить при затримці виплати зарплати на один календарний місяць і більше.

Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки у тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коэф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коэф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів з метою обчислення суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2009 — 2019 роках і виплачуваних у квітні 2019 року, наведемо в таблиці (див. нижче) вже розраховані величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації).

img 1

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдіть потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте у квітні 2019 року.

Приклад. У квітні 2019 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за грудень 2018 року у розмірі 1658 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) у квітні 2019 року за період невиплати доходу, нарахованого за грудень 2018 року, складає 2,4 % (див. таблицю).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості у квітні 2019 року складе:

1658 грн. х 2,4 : 100 = 39,79 грн.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі