Оплата праці, квітень, 2019/№ 8

 • Інформаційна сторінка
 • «Кредитовий підзвіт»: фіскали пручаються Лист ДФСУ від 21.03.2019 р. № 1143/6/99-99-13-02-03-15/ІПК
 • Щодо індексації заробітної плати Лист від 13.03.2019 р. № 24/0/214-19
 • Виплачуємо відпускні: як не помилитися у строках З наближенням квітнево-травневих свят багато працівників бажають продовжити собі відпочинок, для чого беруть відпустки. У свою чергу, у бухгалтерів настає гаряча пора у зв’язку з розрахунком та виплатою відпускних. До речі, інспектори Держпраці дуже прискіпливо перевіряють строки виплати не лише зарплати, а й відпускних. Отже, щоб не потрапити в обійми контролерів, нагадаємо вам основні правила виплати відпускних.
 • Три історії коригування: як застосовувати при розрахунку відпускних У разі підвищення окладів при розрахунку середньої зарплати згідно з Порядком № 100 заробіток потрібно коригувати. Для працівників бюджетної сфери таке коригування обов’язкове. Та й госпрозрахункові підприємства не звільнені від її проведення, хоча можуть при поганому фінансовому стані зменшити коефіцієнт коригування. Найпоширеніша виплата, для якої застосовують коригування при підвищенні окладів, — це відпускні. Тож ця стаття буде корисною усім! Сьогодні ви дізнаєтеся три історії коригування при розрахунку відпускних. Розпочнемо!
 • Встановлюємо доплату за ведення військового обліку У посадовій інструкції працівника терцентру (інспектора з кадрів) не прописаний обов’язок ведення військового обліку. Чи можна йому встановити доплату за ведення військового обліку, якщо вона не визначена Умова ми № 308/519?
 • Перенесення робочих днів з квітня на травень: оплатні нюанси У квітні приймаємо на роботу працівника за строковим договором з 4 по 26 число включно. Як розраховувати зарплату такому працівнику, якщо планується перенести робочий день із 30 квітня на 11 травня? Скільки робочих днів брати для розрахунку (з урахуванням перенесення — 20 чи без перенесення — 21)? Адже 30 число поза межами періоду трудових відносин із таким працівником*.
 • Нові ЄСВ-рахунки: як не помилитися в обранні Для сплати ЄСВ відкриті нові рахунки. Вони розпочнуть діяти з 2 травня 2019 року. Тож роботодавцям, які виплачуватимуть зарплату за квітень на початку травня 2019 року, ЄСВ потрібно буде перераховувати на нові рахунки. У багатьох платників податків вже зараз виникли питання з пошуком «свого» ЄСВ-рахунку. Тому ми вам підкажемо, де знайти нові рахунки і як обрати правильний.
 • ПСП для одинокої матері Чи має право мати двох дітей (3 і 10 років), працюючи на повній зайнятості (з/п складає 4173 грн.), користуватися ПСП? Якщо так, то які документи необхідно надати? Діти від різних батьків, а саме: один з батьків має можливість надати підтверджуючий документ, що не користується цією пільгою на своєму місці роботи, а інший (з яким жінка в офіційному розлученні і який платить аліменти на дитину) не має місця роботи, тому не може підтвердити або спростувати використання ПСП.
 • Вихідна допомога у Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ З якою ознакою доходу відображається в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ сума вихідної допомоги, нарахованої при звільненні найманого працівника?
 • Якщо допомога з ФСС затримується Останнім часом затримка з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності з Фонду соціального страхування (ФСС), на жаль, стала звичайною практикою. Що робити в цьому випадку роботодавцеві? Чи треба йому виплачувати допомогу працівникові за рахунок своїх коштів? Як бути з ПДФО, ВЗ і ЄСВ? Адже граничних строків для їх сплати ніхто не скасовував! А що робити, якщо на час звільнення працівника допомога з Фонду так і не надійшла? Детальніше з цими запитаннями зараз і розберемося.
 • Лікарняний лист: чи обов’язкова відмітка про діагноз? Працівник хворіє протягом 4 місяців (загальне захворювання). За цей час він надав 5 лікарняних листів. У двох із них не зазначений діагноз. Зараз працівник приніс направлення на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) — форму № 088/о*. В ній від роботодавця вимагається заповнити графи «12. Частота і тривалість тимчасової непрацездатності (відомості за останні 12 місяців)» і «13. Зміна професії або умов роботи за останній рік:». Графа 12 заповнюється на підставі інформації, що міститься в лікарняних листах, наданих працівником за останній рік. Зокрема, містить колонку «найменування хвороби», яку можна заповнити тільки за умови наявності відмітки про діагноз у лікарняному листі. Чи можна приймати у працівника та оплачувати лікарняні листи без зазначення діагнозу у такому разі? Чи обов’язково заповнювати у формі № 088/о колонку «найменування хвороби»?
 • Санаторно-курортний лікарняний: на що звернути особливу увагу Працівникові був оплачений лікарняний лист, виписаний на період санаторно-курортного лікування, необхідність якого встановила ЛКК лікувально-профілактичного закладу за місцем спостереження. Зараз перевірка ФСС «знімає» за цим листом суму лікарняних. Причина: неправильне оформлення бланка лікарняного листа — не зазначений номер реабілітаційної путівки. Наскільки це правомірно?
 • 70 чи 100 %? Відз начаємо 8 років стажу під час хвороби Працівник хворів з 27 березня по 5 квітня 2019 року. У цей період (з 1 квітня) його страховий стаж досяг 8 років. Як оплачувати лікарняний — із розрахунку 70 або 100 % середньої зарплати?
 • На скільки підвищити оклади науково-педагогічним працівникам Чи треба було посадові оклади науково-педагогічним працівників інститутів післядипломної педагогічної освіти з 1 січня 2019 року підвищувати на 21 %?
 • Курси підвищення кваліфікації і медпрацівник-сумісник Заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності працює за сумісництвом в іншому медичному закладі на 0,25 посади невролога. Як лікарю-неврологу йому треба пройти тематичне удосконалення та передатестаційний цикл (ПАЦ). Хто повинен направити такого працівника на навчання? Як оплатити період проходження курсів?
 • Визначаємо «базовий» місяць на новоствореному підприємстві Підприємство було створене в травні 2018 року. У цьому ж місяці було затверджено штатний розпис. Водночас фактичну діяльність таке підприємство розпочало тільки в липні 2018 року, зокрема були прийняті перші працівники. Яким буде «базовий» місяць для нарахування індексації працівникам на такому підприємстві?
 • Компенсація зарплати: виплата боргів у квітні 2019 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то при виплаті такої заборгованості він зобов’язаний нарахувати і виплатити компенсацію.
 • ЄСВ-штрафи За порушення законодавства про ЄСВ роботодавці можуть бути притягнуті до фінансової, а їх посадові особи — до адміністративної відповідальності.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить