Компенсація зарплати: виплата боргів у серпні 2019 року

В обраному У обране
Друк
Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2019/№ 16
Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки у тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів з метою обчислення суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2009 — 2019 роках і виплачуваних у серпні 2019 року, наведемо таблицю із вже розрахованими величинами приросту ІСЦ (коефіцієнтами компенсації).

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму «зарплатного» боргу, який виплачуєте в серпні 2019 року.

Приклад. У серпні 2019 року працівникові виплачується заборгованість по заробітній платі (після утримання ПДФО, ВЗ) за січень 2019 року у розмірі 2300 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) в серпні 2019 року за період невиплати доходу, нарахованого за січень 2019 року, складає 2,0 % (див. таблицю).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в серпні 2019 року складе:

2300 грн. х 2,0 : 100 = 46,00 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити