Оплата праці, серпень, 2019/№ 16

  • Лікар-сумісник у КНП: чи зберігати середню зарплату за час курсів підвищення кваліфікації Коментар редакції до листа Мінсоцполітики від 18.06.2019 р. № 930/0/206-19*
  •   Зустрічайте! Норми тривалості робочого часу на 2020 рік Наслідуючи щорічну традицію, Мінсоцполітики у своєму листі від 03.08.2019 р. оприлюднило розрахунок норм тривалості робочого часу на 2020 рік (див. «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік» цього номера).
  •   Щодо гарантій медичним працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації Лист від 18.06.2019 р. № 930/0/206-19*
  •   Щодо поділу щорічної відпустки Лист від 25.07.2019 р. № 1115/0/206-19
  •   Працівник захворів у відпустці: як бути з безперервною частиною відпустки Лист Мінсоцполитики від 25.07.2019 р. № 1115/0/206-19, що коментується, — це відповідь на наш запит про нюанси надання працівникам щорічної відпустки.
  •   Щодо дотримання гарантій працівника, який повернувся на роботу після закінчення контракту на проходження військової служби Лист від 07.08.2019 р. № 1167/0/206-19
  •   Викладач-контрактник повернувся на роботу: що робити з педнавантаженням? Мабуть, нікого з роботодавців вже не здивуєш тим, що якщо працівник йде служити за контрактом, то роботодавець має зберегти за ним не лише місце роботи та посаду, а ще й середній заробіток за правилами ст. 119 КЗпП.
  •   Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік Лист від 29.07.2019 р. № 1133/0/206-19
  •   Шестиденка-2020: визначаємо тривалість робочого часу У поточному році як ніколи вчасно з’явився лист Мінсоцполітики «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік» від 29.07.2019 р. № 1133/0/206-19 (див. с. 13 сьогоднішнього номера). Цей лист корисний для роботодавців, працівникам яких установлений п’ятиденний робочий тиждень з вихідними днями в суботу і неділю. А що ж робити тим, у кого шестиденка? Найголовніше — не переживати! У статті ми розповімо, як правильно розрахувати норми тривалості робочого часу на 2020 рік для шестиденки і наведемо власне розрахунок.
  •   Перерахунок відпускних: як уключити до розрахунку лікарняних Головний спеціаліст ОМС перебував у щорічній відпустці з 24.06.2019 р. по 04.08.2019 р. тривалістю 41 календарний день (30 к. дн. — основна щорічна відпустка, 11 к. дн. — додаткова щорічна відпустка за стаж роботи в ОМС) з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати. Відпускні і матдопомога були нараховані і виплачені у червні. Загальний дохід, нарахований у червні, склав 28859,97 грн., у тому числі зарплата — 7137,20 грн.; відпускні — 12578,11 грн., у тому числі ті, що припадають на червень — 1839,54 грн.; на липень — 9509,33 грн.; на серпень — 1229,24 грн.; матдопомога — 9144,66 грн.
    При розрахунку середньоденної зарплати для оплати днів основної і додаткової щорічної відпустки застосовували різний розрахунковий період*. Так, розрахунковим періодом для обчислення суми відпускних основної щорічної відпустки з 24.06.2019 р. по 24.07.2019 р. тривалістю 30 к. дн. є червень 2018-го — травень 2019 року, для додаткової щорічної відпустки з 25.07.2019 р. по 04.08.2019 р. тривалістю 11 к. дн. — липень 2018-го — червень 2019 року. Отже, середня зарплата для таких видів відпусток різна: для оплати основної щорічної відпустки — 306,59 грн., для оплати додаткової щорічної відпустки — 307,31 грн.
    З 25.06.2019 р. згідно з постановою КМУ від 19.06.2019 р. № 525 були підвищені посадові оклади посадовим особам і службовцям ОМС. У результаті цього в липні 2019 року головному спеціалісту ОМС були донараховані відпускні за період відпустки з 25.06.2019 р. по 04.08.2019 р. у сумі 2094,63 грн., у тому числі ті, що припадають на червень, — 261,65 грн., на липень — 1623,14 грн., на серпень — 209,84 грн. З 12 по 16 серпня працівник хворів. Страховий стаж — 14 років.
    Як урахувати при розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняного такого працівника перерахунок відпускних?
  •   У відпустку для догляду за дитиною до 6 років без медвисновку Працівниця підприємства після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років написала заяву про надання відпустки до досягнення дитиною 6-річного віку. Керівник погодився надати їй таку відпустку, хоча довідку за формою № 080-1/о вона не надала. Чи зобов’язане підприємство нараховувати ЄСВ за місяці, протягом яких працівниця була у відпустці для догляду за дитиною до 6 років без медвисновку? Яка відповідальність нам загрожує?
  •   Відпустка за свій рахунок: коли близькі потребують догляду Працівниця установи подала заяву з проханням надати їй відпустку за свій рахунок для догляду за своєю бабусею, яка потребує постійного догляду. Чи зобов’язаний роботодавець задовольнити прохання працівниці?
  •   Держслужбовець після «декрету»: розбираємося з днями додаткової відпустки за держстаж Держслужбовець перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 15.08.2016 р. по 17.06.2019 р., після закінчення якої вона приступила до виконання своїх посадових обов’язків 18.06.2019 р. Станом на 07.08.2019 р. її стаж держслужби складає 12 років. Зараз вона звернулася із заявою про надання їй додаткової відпустки за 11 років державної служби тривалістю 7 календарних днів.
    Чи має вона право на цю відпустку? Чи враховується час перебування в соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років при наданні додаткової відпустки за стаж держслужби? Чи можна надати одночасно додаткові відпустки за 11 і 12 років стажу держслужби у випадку, якщо держслужбовець звернеться з відповідною заявою?
  •   Середній заробіток «солдата підприємства»: чи утримувати аліменти? Чи треба утримувати аліменти з середнього заробітку працівника, який уклав контракт на військову службу і пішов служити?
  •   Компенсація зарплати: виплата боргів у серпні 2019 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
  •   Включаємо виплати для порівняння з МЗП Не секрет, що зарплата працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижча розміру мінімальної заробітної плати. Це передбачено ст. 31 Закону про оплату праці. Якщо зарплата працівника виявилася менше встановленого законодавством розміру МЗП у разі повністю відпрацьованого місяця (виконаної норми праці), йому ми повинні нарахувати і виплатити доплату до МЗП.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить