(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/13
Оплата праці
Оплата праці
Лютий , 2019/№ 3

Індексуємо зарплату за лютий 2019 року

http://tinyurl.com/y46t6jyg
На лютневу індексацію впливає індекс споживчих цін за грудень 2018 року. Він склав 100,8 %. Якими у зв’язку з цим будуть коефіцієнти та суми поточної індексації зарплати за лютий 2019 року, дізнаєтеся із статті.

Індексація зарплати — це обов’язок роботодавця. Основними нормативно-правовими документами, які регламентують порядок проведення індексації, є Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII та Порядок № 1078. У 2019 році в порядку проведення індексації зарплати змін не планується. Тому продовжуємо застосовувати всі ті правила, які ми використовували й раніше.

Сума індексації визначається шляхом множення доходу (зарплати) на коефіцієнт індексації та ділення на 100 (абз. 6 п. 4 Порядку № 1078). При цьому зауважте: зарплата індексується тільки в межах ПМПО. Це означає, що зарплата, яка підлягає індексації, обмежена ПМПО. Частина зарплати, що перевищує ПМПО, не підлягає індексації. У лютому 2019 року розмір ПМПО становить 1921 грн. Тому лютневу зарплату індексують у межах 1921 грн., суму, що перевищує 1921 грн., — не індексують.

Щоб визначити суму індексації, крім розміру ПМПО, необхідно знати коефіцієнт індексації. Такі коефіцієнти розраховують, та їх величина різна залежно від «базового» місяця.

Величину приросту ІСЦ (так званий коефіцієнт індексації) обчислюють наростаючим підсумком на підставі щомісячних ІСЦ, опублікованих Держстатом України, до перевищення встановленого порога індексації (103 %).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
індексація зарплати, коефіцієнти індексації, індекс інфляції, індекс споживчих цін додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті