Відображаємо дві відпустки «для догляду…» у ЄСВ-звіті

В обраному У обране
Друк
Дзера Тетяна, начальник відділу супроводу інформаційних систем і електронних реєстрів Пенсійного фонду України
Оплата праці Лютий, 2019/№ 3
Якщо на вашому підприємстві, в установі або організації працюють працівники, у яких є діти, то ви, напевно, стикалися з оформленням так званих «дитячих» відпусток. Йдеться про відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 та 6 років. Давайте розглянемо, як їх слід відображати в ЄСВ-звіті.

Отже, у рамках сьогоднішньої публікації буде розглянуто порядок відображення в ЄСВ-звітності в таких ситуаціях:

1) вихід у / вихід з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років;

2) вихід у /вихід з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років.

Причому розглядатимемо не лише «класичні» випадки відображення початку і закінчення таких відпусток, а й ускладнені варіанти їх надання та переривання.

Розпочнемо з таблиці 5 ЄСВ-звіту.

Таблиця 5. Згідно з Порядком № 435 у таблиці 5 ЄСВ-звіту відображаються дати початку і закінчення визначених вище відпусток, якщо вони надавалися (закінчувалися) протягом звітного періоду.

Відображають дати початку і закінчення таких відпусток у ЄСВ-звіті, сформованому за той звітний період (місяць), в якому вони були фактично надані або закінчилися.

Для подання інформації про ці відпустки в таблиці 5 ЄСВ-звіту передбачені такі коди категорії осіб (у графі 8 «Категорія особи»):

• 4 особи, яким надана відпустка для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку;

• 6 особи, яким надана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Дату початку відпустки і дату закінчення відпустки відображаємо в графі 11 «Період трудових або цивільно-правових відносин…».

Графи 12 — 15 таблиці 5 ЄСВ-звіту за рядками з відпустками (для догляду за дитиною до 3 і від 3 до 6 років) заповнювати не потрібно!

У графі 16 «Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду» потрібно зазначити наказ (розпорядження) про надання відпустки для догляду за дитиною до 3 років, від 3 до 6 років, його номер та дату.

Якщо в таблиці 5 ЄСВ-звіту вчасно не була зазначена дата початку (закінчення) однієї з наведених вище відпусток, то виправити це дуже просто. Потрібно подати додатковий звіт за місяць, в якому почалася (закінчилася) відпустка: титульний аркуш і таблицю 5 з відміткою «додаткова», зазначивши невнесену інформацію.

Тепер розглянемо, як заповнювати таблиці 5 (і за потреби — таблиці 6) ЄСВ-звіту в різних випадках надання обох видів відпусток на числових прикладах.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити