Підвищення посадових окладів науково-педагогічним працівникам

Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Лютий, 2019/№ 3
В обраному У обране
Друк
З 1 січня 2019 року збільшено розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року, на підставі якого розраховують посадові оклади працівників 2 — 25 тарифних розрядів за Єдиною тарифною сіткою. Крім того, посадові оклади науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти збільшено на 1 %. Як правильно розрахувати розмір посадового окладу для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти?

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників» від 23.01.2019 р. № 36 (далі — постанова № 36), згідно з якою з 1 січня 2019 року підвищуються на 11% посадові оклади науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, перелік посад яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14.06.2000 р. № 963 (далі — постанова № 963).

Згідно з постановою КМУ № 963 до науково-педагогічних працівників віднесено такі посади: керівник (ректор, президент тощо), заступник керівника (перший проректор, проректор, перший віце-президент, віце-президент), діяльність якого безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом, керівник філіалу, заступники керівника філіалу (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), керівник закладу післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (у тому числі з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста), обов’язковість підвищення кваліфікації яких передбачена законом, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), завідувач кафедрою — професор, професор, доцент, старший викладач, викладач, асистент, викладач-стажист, провідний концертмейстер, концертмейстер, декан, заступник декана, керівник навчально-наукового інституту у складі вищого навчального закладу IV рівня акредитації, його заступники (діяльність яких безпосередньо пов’язана з навчально-виховним або науковим процесом), вчений секретар, завідувач: докторантурою, аспірантурою, ординатурою, інтернатурою, підготовчим відділенням.

При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII (далі — Закон про вищу освіту) до закладів вищої освіти, крім університетів, академій, інститутів, належать також коледжі.

Згідно з пунктом 121 частини 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про вищу освіту коледжі (у тому числі коледжі як структурні підрозділи університетів, академій, інститутів), які отримали ліцензію на підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра або ступеня бакалавра, включають до свого штатного розпису відповідні посади науково-педагогічних працівників. На науково-педагогічних працівників таких коледжів та осіб, які здобувають у них вищу освіту ступеня молодшого бакалавра чи бакалавра, поширюються умови оплати праці, пенсійного забезпечення, норми педагогічного навантаження, норми стипендіального забезпечення на рівні закладів вищої освіти III — IV рівнів акредитації. Педагогічні працівники цих коледжів, які відповідають вимогам цього Закону до науково-педагогічних працівників та забезпечують підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра або бакалавра, отримують статус науково-педагогічних працівників і переводяться на відповідні науково-педагогічні посади з початку реалізації відповідної освітньої програми або з 1 вересня 2017 року, якщо освітня програма підготовки фахівців ступеня бакалавра вже реалізується.

Необхідно також урахувати, що відповідно до примітки 1 Додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298, з урахуванням змін, унесених, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28.12.2016 р. № 1037 та примітки 1 Додатка 1 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557, з урахуванням змін, унесених, зокрема, наказом Міністерства освіти і науки України від 20.01.2017 р. № 81, посадові оклади науково-педагогічних працівників, як і всіх решти працівників бюджетної сфери, розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року, тобто 1921 грн. Такий його розмір з 1 січня 2019 року затверджено статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Згідно з приміткою 2 Додатка 1 до наказу № 557 посадові оклади (тарифні ставки) за розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад (тарифна ставка) визначений у гривнях з копійками, цифри до 0,5 — відкидаються, від 0,5 і вище — округлюються до однієї гривні.

Тому з 1 січня 2019 року розміри посадових окладів науково-педагогічних працівників визначаються з шляхом множення розміру тарифного коефіцієнта, встановленого за відповідною посадою, на 1921 грн., з відповідним їх округленням, та ще підвищуються на 11 % згідно з постановою КМУ № 36.

Важливо!

Загальний розмір підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників складає з 1 січня поточного року 21%.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфер» від 30.08.2002 р. № 1298 посадові оклади проректорів установлюються на 5 — 15 відсотків, головних бухгалтерів — на 10 — 30 відсотків, помічників керівників — на 30 — 40 відсотків нижче ніж посадовий оклад відповідного керівника, визначений за схемами тарифних розрядів, затвердженими цією постановою.

Зверніть увагу! Підвищення розміру ставок погодинної оплати заробітної плати праці працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 р. № 36 не передбачено.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд