Професії за Класифікатором: вчитель іноземної мови у дитсадку

Носіков Олександр, провідний науковий співробітник НДІ праці та зайнятості населення Мінсоцполітики України та НАН України, канд. соц. наук
Оплата праці Лютий, 2019/№ 4/1
В обраному У обране
Друк
До штату приватного дитсадка мають бути прийняті вчителі англійської та французької мов (вища освіта). На яку посаду їх приймати згідно із Класифікатором професій? Чи існують затверджені на законодавчому рівні кваліфікаційні характеристики, які ми можемо взяти за основу для розробки посадових інструкцій для таких працівників?

Виходячи із тексту запиту, йдеться про посаду вчителя, який спеціалізується на такому напряму дошкільної освіти дітей, як вивчення іноземної мови у дитсадках.

На сьогодні Національний класифікатор України «Класифікатор професій ДК 003:2010» (далі — КП) містить таку посаду сфери дошкільного виховання як-от: «Вчитель з дошкільного виховання (з дипломом молодшого спеціаліста)» із кодом КП 3320. Цю основну кваліфікацію та додаткову кваліфікацію «Вчитель іноземної мови у дошкільному навчальному закладі» отримують, як правило, випускники педагогічних коледжів.

Нагадаємо, що згідно з п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58, записи у трудових книжках про найменування професій мають виконуватися відповідно до КП.

У той же час згідно з положеннями Примітки 2 (Додаток В до КП) назви професій можуть бути розширені за вимогою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності працівника. Таким чином, з урахуванням зазначеного вище, пропонуємо у штатному розписі дитсадка ввести посади у вигляді «Вчитель з дошкільного виховання (з дипломом молодшого спеціаліста) та англійської мови» із кодом КП 3320 та відобразити у посадових інструкціях цих працівників педагогічні завдання та обов’язки з викладання дітям відповідних іноземних мов. Зазначимо, що відповідний випуск галузевого Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) сфери науки і освіти наразі не затверджено, тому посадові інструкції працівників освіти розробляються кадровиками у цій галузі самостійно.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд